Tag: Forcës

Sinan Vllasaliu për Vasfijen: I përkulem forcës dhe dashurisë tënde për atdheun 

01/05/2019

Sinan Vllasaliu për Vasfijen: I përkulem forcës dhe dashurisë tënde për atdheun  Sinan Vllasaliu ka thënë se i përkulet forcës dhe dashurisë së Vasfije Krasniqit ... Read More

Dyshohet se e rrahën me sëpatë, ushtarakët e FSK-së gjejnë trupin e pajetë të personit të humbur në Bjeshkët e Rugovës (Foto)

28/04/2019

Me vendim të ministrit të Mbrojtjes, Rrustem Berisha, dhe sipas urdhrit të komandantit Forcës së Sigurisë së Kosovës gjenerallejtënant Rrahman Rama, një ekipi i Kërkim-Shpëtimit ... Read More

Rruga e gjatë e Kosovës drejt NATO-s

23/04/2019

Që nga miratimi i tri ligjeve për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, nga një forcë për ndërhyrje emergjente në një forcë ushtarake, anëtarësimi ... Read More

Bahtiri kërkon të mos ndalen kërkimet deri në gjetjen e të riut nën rrënojat e “Adriatikut”

22/04/2019

Ekipet e Forcës dhe Sigurisë së Kosovës i janë bashkuar policisë dhe zjarrfikësve, në kërkimin e të riut, i cili dyshohet se ka mbetur nën ... Read More

Forca Detare shpëton dy peshkatarë në Vlorë

21/04/2019

Anija “Mati” e Forcës Detare shqiptare shpëtoi 2 peshkatarë në det të hapur, në perëndim të gadishullit të Karaburunit. 2 peshkatarët kërkuan ndihmë dhe u ... Read More

Qalaj: Është rritur numri i vrasjeve, ka rënë ai i aksidenteve

27/03/2019

Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës ka mbajtur mbledhjen e radhës, ku është ftuar të raportoj për ... Read More

Arsyeja përse muskujt nuk rriten aq shpejt siç do të dëshironit ju (Video)

09/03/2019

13 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Deri tani me siguri keni dëgjuar që treningu i forcës është shumë i efektshëm nëse keni për ... Read More

Komandanti i FSK-së sot raporton para Komisionit për Punë të Brendshme

08/03/2019

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Gjenerallejtënant Rrahman Rama sot do të paraqitet para Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës ... Read More

Vizitë e senatorëve të SHBA-ve në FSK: Kosova, partner i rëndësishëm për SHBA-të dhe NATO-n

18/02/2019

Dje me 17.02.2019, në Komandën e Forcës Tokësore të FSK-së nga komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama u prit një delegacion i senatorëve të Shteteve ... Read More

Parakalimi i FSK-së për 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës (Video/LIVE)

17/02/2019

Në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, trupat e Forcës së Sigurisë së Kosovës po parakalojnë nëpër sheshin “Nëna ... Read More

Ramadani: FSK nuk shkon në veri për luftë, por për të ndihmuar popullatën (Video)

14/02/2019

Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani ka sqaruar situatën nëse FSK mund të shkojë në veri. Ramadani, në emisionin “Dossier D” në ... Read More

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës

11/02/2019

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se ... Read More