Tag: Forma

Forma e kërthizës zbulon shumë për karakterin tuaj: Janë 6 lloje, ata me këtë formë jetojnë më gjatë

06/01/2020

Forma e kërthizës  zbulon shumë për karakterin e një personi.Nëse besoni në mitologjinë kineze, forma e kërthizës madje mund të përcaktojë se sa fëmijë do ... Read More

Çfarë tregon pamja dhe ngjyra e gjuhës për shëndetin tuaj

14/11/2019

Forma e gjuhës:Një gjuhë e hollë mund të jetë tregues, që keni probleme me dehidratimin dhe metabolizmin. Një gjuhë e fryrë mund të tregojë se ... Read More

Së shpejti do të mund të shërohet forma më vdekjeprurëse e kancerit të gjirit

11/11/2019

Për gratë, të cilat vuajnë nga forma trefishe e kancerit të gjirit, e cila është forma më e rëndë e këtij lloji të kancerit, tanimë ... Read More

Arsyet shkencore pse gratë shtojnë peshë pas martesës

03/10/2019

Megjithëse shumica e nuseve përpiqen të arrijnë forma të shkëlqyera trupore për ditën e dasmës, janë të shumta edhe ato që e prishin këtë mund ... Read More

Gurët në veshka, simptomat dhe si mund të kurohen

02/08/2019

Gurët në veshka janë kristalie të forta, me forma dhe përmasa të ndryshme të cilat formohen brenda veshkave. Ato zakonisht janë të përbëra nga kalciumi, ... Read More

Njihuni me versionin femër të Van Dijk

12/06/2019

12:43 | 12 Qershor 2019 12:43 | 12 Qershor 2019 Fituesit e ndeshjeve vijnë në forma të ndryshme. Disa janë më të ndërlikuara, duke sulmuar ... Read More

Kjo është torta e dasmës më e shtrenjtë në botë

03/05/2019

Nga atëherë, shumë gjëra kanë ndryshuar.Tani shihni torta në forma të ndryshme, mjafton vetëm të keni ide. Torta luan rol të madh në ceremoninë e ... Read More

Vallecano ia merr tri pikë Real Madridit

28/04/2019

Ka vazhduar forma e dobët e Real Madridit në La Liga. Real Madrid ka humbur në udhëtim te Ray Vallecano me rezultat minimal, 1:0. Golin ... Read More

Klubi i madh turk i vihet pas Vedat Muriqit

01/04/2019

Forma e mirë që po e shfaq me Rizesporin mund ta shpërblejë Vedat Muriqin, i cili po kërkohet nga gjiganti turk, BesiktasVedat Muriqi e ka ... Read More

Gjashtë fakte befasuese që mund të mësoni nga forma e thonjve (Foto)

24/01/2019

Të gjithë ne kemi forma të ndryshme të thonjve, mirëpo, a keni menduar ndonjëherë se çfarë mund të tregojë forma e tyre për ju? Një ... Read More

Samsung shpalos të ardhmen e ekraneve me teknologjinë inovative modulare micro LED në CES (Foto)

09/01/2019

Samsung zbulon përmasa, forma dhe konfigurime të reja të mikro LED, që zgjerojnë kufijtë e ekraneve televizive tradicionale në eventin First Look. Samsung Electronics Co., ... Read More

Qeveri-Opozita, përplasje për “kushtëzimin”

27/06/2018

27 June 2018 / 15:17 Pushteti dhe opozita e konceptojnë në forma totalisht të ndryshme vendimin e vendeve anëtare të BE-së për fillimin e mundshëm ... Read More