Tag: format

Luana Vjollca ‘i merr’ Arbana Osmanit Big Brother

13/01/2020

Rikthehet Big Brother. Dhe ashtu si më parë ishte paralajmëruar, ky format këtë vit do të vijë me disa ndryshime. Por duket se ndryshimi më ... Read More

Lirohet MacBook Air

23/07/2019

Vjeshtën e kaluar, Apple e ka sjellë MacBook Air me përditësime të lehta në format më të vogël, që përfshinte ekran më të mprehtë Retina, ... Read More

Qëndrimi ulur në shtëpi apo në punë: Zbuloni se cila është më e dëmshme për shëndetin e zemrës

28/06/2019

Një studim i fundit ka gjetur se jo të gjitha format e të qëndruarit ulur kanë të njëjtin efekt negativ në shëndetin e zemrës.Ne tanimë ... Read More

9 gjeste që zbulojnë se keni në krah një zotëri të vërtetë

16/05/2019

Megjithëse sot kemi prirjen të mendojmë se format e mirësjelljes po zhduken gradualisht, disa burra vazhdojnë të mos i marrin si të mirëqena ato gjestet ... Read More

Shpresë për personat me fibromialgi – ilaçi i diabetit ua largon dhimbjet

08/05/2019

Fibromialgia dhe format tjera të dhimbjes kronike mund të shkaktohen nga rezistenca e insulinës, sipas hulumtimeve të reja. Dhe, siç thonë shkencëtarët, kjo sëmundje e ... Read More

Linda Halimi filmon trupin nga afër, shikojeni si duket pak kohë pas lindjes

27/04/2019

Linda Halimi ka befasuar me format trupore pak kohë pas lindjes së vajzës. Linda Halimi po shijon muajt e parë të të bërit nënë për ... Read More

Të gjithë sytë tek Kim, merr vëmendje me pantallonat e ngushtë

26/04/2019

Kim Kardashian tregoi format trupore në pantallona të kuq dhe ndejën që u organizua për ditëlindjen e Travis Scott. Kim Kardashian ishte veshur në të ... Read More

Rita Ora tregon format trupore në pasqyrë

24/04/2019

Rita Ora i ka treguar nga afër format e saj trupore. Këngëtarja shqiptare, Rita Ora, për dallim nga angazhimet e shumta, nuk po i lë ... Read More

49 vjeçe por Jennifer Lopez mahnit me format trupore

20/04/2019

Jennifer Lopez vazhdon t'i tregojë format bombastike edhe pse është afro 50 vjeçare. JLo ishte e veshur me tuta sportive të bardhë, ndërsa mbante shtrënguar ... Read More

40 vjeçare dhe seksi si Katie Price

24/03/2019

Ajo nuk heziton asnjëherë që të ekspozojë format e saj bombastike sa herë që i jepet rasti.Dhe këtë herë Katie Price tregoi asetet e saj ... Read More

PSP, VMRO-ja s’do të dorëzojë amendamente në negociata

23/03/2019

23 Mars 2019 / 15:21 VMRO-DPMNE-ja nuk do të dorëzojë të shkruara në format amendamentesh vërejtjet mbi propozim/ligjin për Prokurorinë Publike, ashtu siç kërkon Ministria ... Read More

CD-të dhe disqet po shiten më shumë se albumet dixhitale

04/03/2019

Kur u prezantua muzika digjitale, u njoftua si standardi i ri në aspektin e muzikës. Ka kuptim, sepse format e tjera fizike si CD dhe ... Read More