Tag: forta

GoPro 8 shihet për herë të parë, sjell ‘modulin e mediave’

13/09/2019

Një nga pikat e forta të shitjes së GoPro është se është i vogël. Kjo do të thotë që marrja me vete në lëvizje është ... Read More

Gurët në veshka, simptomat dhe si mund të kurohen

02/08/2019

Gurët në veshka janë kristalie të forta, me forma dhe përmasa të ndryshme të cilat formohen brenda veshkave. Ato zakonisht janë të përbëra nga kalciumi, ... Read More

Pija me të cilën mund të ulni shtypjen e lartë të gjakut dhe të zhbllokoni arteriet

01/08/2019

Hudhra njihet si  burim i vetive të forta antivirale, antiseptike dhe antibakteriale. Ajo është e pasur me fibra, mangan, vitaminë B6 dhe vitamina C.Në anën ... Read More

Këto janë tri shenjat më të zgjuara të Horoskopit: Lexoni për cilat arsye    

29/06/2019

Çdo shenjë e Zodiakut ka pikat e veta të forta, por kur flasim për inteligjencë disa përfaqësues të zodiakut dallohen nga të tjerët Duhet theksuar ... Read More

Ekspertët amerikanë dhe evropianë: Mos ndryshimi i kufijve në Ballkan, mesazhi i Samitit të Berlinit

01/05/2019

Ekspertët amerikanë dhe evropianë të çështjeve të Ballkanit thonë një prej mesazheve më të forta që përcolli takimi i nivelit të lartë që u mbajt ... Read More

Grabitja në Aeroportin e Tiranës, kush është “i madhi” në përgjim? Detajet e reja nga i penduari! (Video)

26/04/2019

Një përgjim ambiental ka krijuar dyshime të forta te prokurorët e Krimeve të Rënda për ekzistencën e një organizimi mes të arrestuarve të deritanishëm për ... Read More

Duka zbulon pse zgjodhi Edy Rejan për trajner të Shqipërisë

17/04/2019

Eksperiencë e madhe e Edy Rejat mbetet një nga arsyet e forta që Armando Duka ka vendosur për trajnerin italian. Ish trajneri i Napolit dhe ... Read More

IPKO ua sjell derbit më të mëdhenj të fundjavës

29/03/2019

Ndeshjet e ligave më të forta evropiane, por edhe ato të kampionatit të Kosovës këtë fundjavë i sjell IPKO përmes Super SportitPas ndeshjeve të Kombëtareve, ... Read More

IPKO sjell ndeshjet më të mëdha të kualifikimeve të Evropianit, nuk mungojnë as Kosova e Shqipëria

25/03/2019

Platforma më e madhe televizive në Kosovë – IPKO, krahas ligave më të forta evropiane, sjell edhe ndeshjet më të mëdha të kualifikimeve të Evropianit ... Read More

Atë që nuk e bëri as Franca kundër Danimarkës, e realizoi Kosova

21/03/2019

Mediat e huaja kanë listuar të gjithë skuadrat e forta që nuk arritën të shënojnë kundër Danimarkës, por që Kosova e bëri, shkruan Gazeta Express.Kili, ... Read More

Meta: I gatshëm të lë mandatin e Presidentit, nuk lejoj instalimin e një junte ushtarake

20/03/2019

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka lëshuar deklarata të forta nga Pogradeci në lidhje me situatën politike në vend. Meta është shprehur se ... Read More

Ibra: Aspekti teknik i Ligës Premier është i mbivlerësuar

19/03/2019

Zlatan Ibrahimovic ka luajtur në të gjitha ligat më të forta evropiane dhe para se të transferohej në SHBA te skuadra e Los Angeles Galaxy, ... Read More