Tag: francez

Fiat propozon bashkimin me Renaultin

27/05/2019

Prodhuesi italian i veturave, Fiat, ka propozuar bashkimin me gjigantin francez, Renault. Ky bashkëpunim do ta krijonte aleancën e tretë më të madhe në botë ... Read More

Haradinaj takim pune me ambasadorët Chabert dhe Heldt, flasin për marrëdhëniet Kosovë – Serbi

24/05/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka pasur një takim pune me ambasadorin francez, Didier Chabert, dhe ambasadorin gjerman Christian Heldt. Shefi i ekzekutivit shqiptar tha se shkëmbyem ... Read More

Zëvendësuesi ideal për Griezmann?  Simeone ka një përgjigje interesante

17/05/2019

18:30 | 05/17/2019 Ylli francez, Antoine Griezmann, më herët gjatë kësaj jave ka dhënë lajmin e hidhur për Atletico Madrid se do të largohet në ... Read More

Merkel dhe Macron duan t’i japin shtysë të re dialogut Kosovë-Serbi

08/05/2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron, dëshirojnë t’i japin një shtysë të re procesit të normalizimit të marrëdhënieve mes Prishtinës dhe Beogradit ... Read More

Analistët komentojnë kritikat e presidentit Thaçi ndaj shteteve të QUINT-it

01/05/2019

Dy ditë pas Samitit të Berlinit të organizuar nga kancelarja gjermane Angela Mercel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron, në përpjekje për t’u dhënë shtytje proceseve ... Read More

“Merkel dhe Macron mund të kërkojnë heqjen e taksës”

29/04/2019

Në Samitin e Berlinit, kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron mund t’u kërkojnë udhëheqësve të Kosovës pezullimin e taksës ndaj mallrave të ... Read More

Ekskluzive: Këto pritet të jenë konkluzionet e Samitit të Berlinit – nuk përmendet taksa, e as korrigjimi i kufijve (Draft-dokument)

29/04/2019

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez Emanuel Macron kanë ftuar krerët e shteteve dhe qeverive të vendeve të Ballkanit Perëndimor në një samit në ... Read More

Çfarë mund të pritet nga takimi i Berlinit, ku Kosova do të jetë temë kryesore

27/04/2019

Të hënën e ardhshme, më 29 prill,  kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron do të presin në Berlin krerët e qeverive të Ballkanit ... Read More

Pa u bërë 24 orë, kënga e re e Dhurata Dorës kap milionëshin e parë

20/04/2019

Dhurata Dora dhe reperi francez Soolking, mbrëmë lansuan projektin e ri muzikor. Këngëtarja shqiptare dhe reperi francez bashkuan forcat për herë të parë dhe doli ... Read More

Lacazette tregon se sa është i lumtur tek Arsenal

19/04/2019

Sulmuesi francez, Alexandre Lacazette, po kalon një sezon mjaft të mirë tek skuadra e Arsenal. Lojtari ka gëzuar një formë shumë të mirë edhe në ... Read More

Pas këngës me Dhuratën, reperi francez flet edhe shqip

19/04/2019

Dhurata Dora dhe reperi i njohur francez, Soolking, kanë realizuar këngën e re "Zemër". Ky projekt i dyshes është publikuar në të gjitha platformat përveç ... Read More

Giroud bën atë që ka bërë vetëm Lionel Messi këtë sezon

18/04/2019

Sulmuei francez, Olivier Giroud, ka regjistruar një rekord që ka arritur ta bëjë vetëm Lionel Messi gjatë këtij edicioni. Anëtari i Chelsea ishte startues në ... Read More