Tag: franceze

Arsenali bindshëm ndaj Rennesit, Topçinjtë kalojnë në çerekfinale të EL

14/03/2019

Arsenali ka përmbysur skuadrën franceze, duke e mposhtur me rezultat 3-0 për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Evropës. Arsenali e nisi mirë ndeshjen ... Read More

Filmbërësi francez Luc Besson lirohet nga akuza për përdhunim

27/02/2019

Prokuroria franceze e ka liruar filmbërësin Luc Besson nga akuza për përdhunim, e cila ishte ngritur nga aktorja Sand Van Roy, e cila është raportuar ... Read More

Messi ende lojtari më i paguar në botë, asnjë lojtar i klubeve gjermane në Top-10

08/02/2019

E përditshmja franceze, “L’Equipe” ka publikuar një listë prej dhjetë lojtarëve më të mirë në Evropë. Nuk është çudi që në vendin e parë është ... Read More

Ambasada franceze: Drejtësia të veprojë sa më shpejt që të jetë e mundur

08/02/2019

Ambasada franceze në Kosovë ka reaguar lidhur me rastin e abuzimit seksual të së miturës në Drenas. Ambasada përmes një njoftimi në Facebook, ka thënë ... Read More

Zyrtare: Neymar së paku dhjetë javë jashtë fushave të blerta

30/01/2019

Neymar do t’i mungoj më teprë se dy muaj skuadrës franceze të Paris Saint-Germain. Braziliani nuk do të luajë gjatë dhjetë javëve të ardhshme pas ... Read More

Thuchel: Lëndimi i Neymarit është i komplikuar, por shpresoj se do të kthehet

30/01/2019

Neymari pritet të humb vazhdimin e sezonit me skuadrën franceze të Paris Saint-Germain. Sulmuesi brazilian sërish ka pësuar lëndim në këmbën e djathtë në takimin ... Read More

Zyrtare: Cesc Fabregas transferohet te Monaco

11/01/2019

Mesfushori i Chelseat, Cesc Fabregas i është bashkuar skuadrës franceze të Monacos, në një marrëveshje trevjeçare e gjysmë. Spanjolli 31-vjeçar luajti për herë të fundit ... Read More

Ëndrra e shumë njerëzve mund të bëhet realitet: Pesë ishujt mahnitës që mund t’i merrni me qira

28/12/2018

Nga Karaibet në Polinezinë Franceze, t’i afrohesh Parajsës është e mundur Të lësh mbrapa çdo angazhim dhe të strehohesh në një parajsë tokësore për veten, ... Read More

Pires: Kam luajtur me Zidanen e Henryn dhe kundër Ronaldinhos e CR7, por Messi ka diçka më shumë se të gjithë

13/12/2018

Legjenda franceze, Robert Pires ka folur fjalë të mëdha për yllin argjentinas të Barcelonës, Lionel Messi.   Messi është njëri nga lojtarët më të mirë ... Read More

Emri i Ndombeles së Lyonit lidhet me Unitedin

11/12/2018

Skuadra franceze duket se do të jetë një ndër klubet që do të shesë disa lojtarë gjatë afateve të ardhshme për transferimin e lojtarëve. Presidenti ... Read More

Pritet të ndalet dominimi i Messit dhe Ronaldos, Modric favorit për ta fituar ‘Topin e Artë’

03/12/2018

Revista prestigjioze franceze ‘France Football’ do ta ndajë sonte (e hënë) çmimin ‘Topi i Artë’. Pas 10 viteve dominim nga Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, ... Read More

Zidane do të kthehet shumë shpejt, konfirmon djali Enzo

30/11/2018

Zinedine Zidane do të kthehet shpejt në stol si menaxher. Legjenda franceze u largua nga Real Madridi gjatë verës pasi fitoi tri tituj rresht të ... Read More