Tag: Franck

Franck Ribery i vjedhin banesën në Firence/ Futbollisti paralajmëron largimin: Nuk vrapoj për milionat

06/07/2020

Banesa e futbollistit frances të Fiorentinës, Franck Ribery është vjedhur nga grabitësit dhe është vetë ai që publikon pamjet në Instagram nga shtëpia. Ribery thotë ... Read More

Ribery gjen skuadrën e re, është gati në fundin e botës

08/05/2019

11:49 | 8 Maj 2019 11:49 | 8 Maj 2019 Lojtari aktual i Bayern Munich, Franck Ribery është i hapur për bashkëpunim me Markus Babbel, ... Read More

Ribery po largohet nga Bayerni, por befason me skuadrën e re

16/04/2019

Pas 12 sezonesh te Bayern Munich, Franck Ribery po largohet nga Bayern Munich. Franck Ribery ka bërë me dije muaj më parë se do të ... Read More

Rrëfimi prekës i Riberys për shenjat në fytyrë

29/03/2019

Franck Ribery ka folur për shenjat e tij të fytyrës, të cilat i dhanë atij karakter dhe fuqi gjatë karrierës në futboll, por edhe jetës ... Read More

Kessie flet për zënkën me Biglian, e pranon se gaboi dhe kërkon falje

18/03/2019

Lucas Biglia dhe Franck Kessies filluan një zënkë në bankën rezervë pasi ky i fundi u zëvendësua në minutën e 69-të. Por, menjëherë pas ndeshjes ... Read More

Ribery do të transferohet në Katar, i bashkohet Xavit te Al-Sadd

14/03/2019

Franck Riberi do t’i japë lamtumirën Bayern Munichut në fund të këtij edicioni. Sulmuesi francez është në vitin e tij të fundit të kontratës me ... Read More

Gruaja e Ribery lind vajzë

18/02/2019

Franck Ribery është bërë sërish baba. Gruaja e futbollistit ka sjellë në jetë një vajzë. Lajmin e ka bërë të ditur vet lojtari i Bayern ... Read More

Ribery tregon për dashurin e madhe ndaj Bayern Munich, dëshiron të rinovojë përsëri kontratën

15/02/2019

Franck Ribery mbetet lojtar i lirë në fund të këtij edicion, por ai dëshiron që të vazhdojë me Bayern Munichun. Ribery gjendet në klub nga ... Read More

Kessie ndihet mirë te Milani, ëndërron kualifikimin në Ligën e Kampionëve

13/02/2019

Mesfushori i Milanit, Franck Kessie, tregon se është i përkushtuar te kuqezinjtë përkundër zërave për një kalim te Chelsea. 22-vjeçari është i lumtur te klubi ... Read More

Milani mendon shitjen e Kessiet për të financuar blerjen e Bakayokos

08/02/2019

Milani thuhet se është duke menduar shitjen e Franck Kessie për të financuar një transferim të përhershëm për të huazuarin nga Chelsea, Tiemoue Bakayoko. Bakayoko ... Read More

Ribery lëndohet gjatë përgatitjeve

10/01/2019

Bayern Munichu ka konfirmuar se Franck Ribery ka pësuar një lëndim në kofshë gjatë përgatitjeve në Doha. Ribery duket se do të qëndrojë për një ... Read More

Kessie: Shpresoj se nuk do të largohet Higuaini

07/01/2019

Mesfushori i Milanit, Franck Kessie po i kërkon Gonzalo Higuain të qëndrojë te skuadra italiane. Sulmuesi i Argjentinës vazhdon të jetë i lidhur me ekipin ... Read More