Tag: frutash

E pabesueshme çfarë i ndodh trupit kur nuk konsumoni fruta dhe perime

13/11/2019

Të dhënat thonë se duhet të hamë të paktën 5 racione frutash dhe perimesh në ditë.Megjithatë, jo çdo njeri i përmbahet këtij rregulli të artë ... Read More

Vetëm një gotë nga pija që gati e pimë çdo ditë, rrit rrezikun e kancerit në mënyrë drastike

11/07/2019

Vetëm një gotë lëngu frutash ose çaji me sheqer në ditë ngre rrezikun e kancerit në mënyrë të konsiderueshme, sugjeron një studim i madh.Ekspertët paralajmëruan ... Read More

Ja çfarë i ndodh organizmit nëse hani një banane në ditë

02/04/2019

Përfitimet e bananes janë të panumërta për nga aspekti shëndetësor. Ky lloj frutash përmban  vlera ushqimore, vitamina, fibra, si dhe ëmbëlsues natyralë si sukroza dhe ... Read More