Tag: Fruti

Ja përse duhet të konsumoni manaferra gjatë vjeshtës

13/09/2019

Përtej shijes së mrekullueshme që ka, përfitimet e këtij fruti të vogël janë të mëdha, transmeton lajmi.net. Më poshtë ju tregojmë disa nga arsyet kryesore ... Read More

Ja pse duhet konsumuar manaferra në vjeshtë

09/09/2019

Manaferrat janë fruti që ne të gjithë e konsumojmë në periudhën e fundit të verës dhe fillimit të vjeshtës, atëherë dhe kur bëhet.Përtej shijes së ... Read More

Mos i hidhni më bishtat e qershive, shërojnë plot sëmundje

08/07/2019

Qershia, fruti i qershorit dhe i verës, është e pasur me shumë vlera ushqyese duke nisur që nga bishtat e deri te lëkura.Fruti i stinës ... Read More

Mos i hidhni më bishtat e qershive, shërojnë këto sëmundje

06/07/2019

Qershia, fruti i qershorit dhe i verës, është e pasur me shumë vlera ushqyese duke nisur që nga bishtat e deri te lëkura.Fruti i stinës ... Read More

Të mirat e shumta që na i sjell bostani

28/06/2019

Bostani, apo shalqiri, është fruti hidratues më i dashur në stinën e verës: i pasur me vitamina dhe minerale, është ideal për të rimarrë substancat ... Read More

Shalqini jep të mira të shumta për shëndetin

08/06/2019

Shalqini sigurisht që është fruti i verës për përsosmëri. Por pak e dinë se përveç të qenit i mirë, ai gjithashtu përmban përfitime medicinale pasi ... Read More

Si ta përdorni kumbullën për shërimin e sëmundjeve të mëlçisë

10/04/2019

Fruti i kumbullës ka shije nganjëherë të ëmbël, e nganjëherë të ithtë. Ky frut ka vlera kalorike (rreth 50 kalori, në 100 gr kumbulla), vitaminë ... Read More