Tag: Fryrja

Rastet kur barku ka fryrje, jo kilogramë të tepërt

05/10/2019

Ka raste kur fryrja e barkut nuk largohet pavarësisht përpjekjeve tona të shumta.Instruktori i i disa personazheve të njohur, James Duigan, ka zbuluar disa nga ... Read More

Me vetëm një lugë gjelle të këtij ushqimi largoni fryrjen e barkut

01/10/2019

Gazrat dhe fryrja krijojnë dhimbje barku dhe i bëjnë njerëzit të ndjehen të pakëndshëm. Zgjidhja e këtij problemi në mënyrë natyrale qëndron në uthull molle, ... Read More

Keni bark të fryrë? 6 arsye pse duhet të shkoni menjëherë te mjeku

28/09/2019

10% deri 30% e popullsisë vuan nga fryrja. Problemet me tretjen, menstruacionet, kapsllëku dhe alergjitë ushqimore janë shkaqet më të zakonshme të fryrjes dhe zakonisht ... Read More

Një gotë ujë ndihmon kur keni fryerje barku

23/08/2019

Fryrja e barkut është problem me të cilin përballen shumë persona në Britani të Madhe. Megjithëse situata mund të duket e ndërlikuar, ekziston në mënyrë ... Read More

Keni një stomak të fryrë? Kujdes gjendja mund të jetë serioze

01/08/2019

Fryrja e stomakut shpesh ndodhë pasi që konsumoni ushqime apo pije të caktuara. Por nëse një stomak i fryrë ndodhë më shpesh se që duhet ... Read More

Qepa mund të jetë përbërësi i cili po jua shkakton fryrjen e barkut

17/04/2019

Fryrja e barkut është diçka që kryesisht shkaktohet nga konsumimi i ushqimeve të cilat trupi ka vështirësi t’i tretë siç duhet. Kjo mund të ndodh ... Read More

Pija për lehtësim të tretjes

09/04/2019

Përveç faktit që fryrja dhe efekti i saj anësor mund të jenë të padëshirueshme kur jemi në shoqëri, ajo gjithashtu shkakton ngërçe në lukth. Përveç ... Read More

Fryrja e barkut: Zgjidheni këtë problem me ananas, mjaltë ose uthull molle

11/01/2019

Fryrja e stomakut zakonisht ndodh pasi të keni ngrënë ushqim të cilin sistemi tretës ka problem ta tretë. Pra, disa ushqime janë më problematike për ... Read More