Tag: fshati

Fshati i bukur kosovar, që po merr pamje sikurse fshatrat zvicerane

27/01/2020

Po të hysh në rrugën në të cilën lidhet fshati i bukur Uglar, që gjendet në Komunën e Gjilanit, vërehet një natyrë magjepsëse me bukuritë ... Read More

Dëshmia e New York Times: Nëna vajton djalin e vrarë nga forcat serbe më 1998 në Krajkovë (FOTO)

25/05/2019

Hasime Elshani nga fshati Krajkovë e Drenasit, është gruaja që shihet duke vajtuar rëndë para trupit të djalit të saj të pajetë, Shemsiut 11 vjeç, i ... Read More

Problemi me energjinë elektrike, familjes Vishesella ia humb 800 litra qumësht (Video)

02/05/2019

Problemet me energji elektrike i sollën dëme një fermeri nga fshati Ribar i Vogël i Lipjanit. Pos qindra litrave qumësht që shkuan dëm, rreziku ishte ... Read More

Ja kush ishte 47 vjeçari që u vra mbrëmë së bashku me djalin e tij (FOTO)

22/04/2019

S A 2019-04-22T12:31:25+02:00 47 vjeçari Elham Saallahu dhe djali i tij nëntë vjeçar nga fshati Opajë i komunës së Likovës, janë gjetur të vrarë me ... Read More

Nisin hetimet për vdekjen tragjike të 6 vjeçarit nga Peja, mjekët i thanë se kishte grip

19/04/2019

Arbër Berisha 6 vjeçar nga fshati Qyshk i Pejës ka vdekur të martën në klinikën Infektive në QKUK. Aty kishte ardhur nga spitali rajonal i ... Read More

 Veseli: Pres një Gjykatë Speciale për masakrat e serbëve në Kosovë

12/04/2019

Në 20 vjetorin e masakrës në Lubizhdë ku ranë 14 dëshmorë dhe 40 martirë të këtij fshati, krerët më të lartë të shtetit dhe shumë ... Read More

Gjendet i zhdukuri nga Shipashnica e Kamenicës

07/04/2019

Pas një ditë kërkimi është gjetur 20-vjeçari Gentian Dermaku nga fshati Shipashnicë e Kamenicës. Lajmin e kanë konfirmuar të afërmit e tij nëpërmjet rrjetit social ... Read More

Kulla e Ukë Maxharrajt, objekti qindravjeçar në Gremnikë të Klinës që u rezistoi edhe granatimeve serbe (Video)

04/04/2019

Ishte viti 2000, kur Skënder Maxharraj u shpërngul nga fshati, duke lënë prapa edhe kullën qindravjeçare në të cilën jetoi për shumë vite. Skënder Maxharraj, ... Read More

Lëndohet rëndë motoçiklisti kërçovar në një aksident me makinë

02/04/2019

S A 2019-04-02T11:57:31+02:00 Motoçiklisti nga fshati Kolibar i Kërçovës ka pësuar dëmtime të rënda trupore pas aksidentit me një makinë, mbrëmë në magjistralen Kërçovë- Gostivar. ... Read More

Kjo Komunë bëhet me stadium të ri, e përuron ministri i Sportit, Kujtim Gashi

29/03/2019

Fshati Sadovinë e Jerlive nga Vitia është bërë me stadium të ri të premten. Përurimin e tij e ka bërë Ministri i Sportit, Kujtim GashiMinistri ... Read More

Vdes 24 vjeçari nga Dragashi, rrëzohet nga kali

22/03/2019

Një 24 vjeçar me inicialet M.M nga fshati Bresanë komuna e Dragashit, ka humbur jetën gjatë ditës së sotme gjersa ishte duke kalëruar. Zëdhënësi i ... Read More

Vesekovci i Vushtrrisë, fshati që i kanë mbetur vetëm dy familje (Video)

22/03/2019

Rreth njëzet kilometra larg Vushtrrisë në pjesën veriore të saj, gjendet fshati Vesekovc. Ky vend malor ka mbetur vetëm me dy familje. Madje as ata ... Read More