Tag: fshatin

Malisheva përkujton Rifat Berishën me vëllezër në 70 vjetorin e rënies

17/05/2019

Në fshatin Berishë të Komunës së Malishevës, nën përkujdesjen e Kryetarit të Komunës, Ragip Begaj, është mbajtur tubim përkujtimor, me rastin e 70 vjetorit të ... Read More

Arrestohet pasi ngacmoi seksualisht dy femra në Viti

12/05/2019

Është arrestuar një i dyshuar mashkull në fshatin Pozheran të Vitisë, pasi i njëjti ka marrë në veturë dy viktimat femra të mitura kinse për ... Read More

Vetaksidentohet një veturë në Zahaq të Pejës (Video)

11/05/2019

Një veturë është vet-aksidentuar sot rreth orës 16:00 në fshatin Zahaq të Pejës. Si pasojë, vetura është rrokullisur. Nuk dihet nëse ka të lënduar. Vetura, ... Read More

Përkujtohen dëshmorët dhe martirët në Katund të Ri të Pejës

11/05/2019

Sot në fshatin Katund i Ri të Pejës, janë përkujtuar dëshmorët dhe martirët, duke vënë kurora lulesh pranë varrezave të tyre. Për të bërë homazhe ... Read More

Vetë-aksidentohet një veturë në magjistralen Prishtinë-Gjilan, lëndohen katër persona

09/05/2019

Një vetë aksident ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Gjilan, saktësisht në fshatin Llabjan ku janë lënduar katër persona. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet ... Read More

Vetvritet një 32 vjeçar nga Malisheva, Prokuroria jep detaje

09/05/2019

Sot rreth orës 07:00 të mëngjesit, Prokuroria e Gjakovës ka pranuar informatën se në fshatin Senikë, Komuna e Malishevës, është gjetur një trup i pa ... Read More

Gjendet një trup i pajetë në oborrin e shtëpisë së tij në Rahovec, policia jep detaje

09/05/2019

Një person është gjendur i pa jetë në oborrin e shtëpisë së tij në fshatin Qifllak në komunën e Rahovecit. Drejtori rajonal i Policisë në ... Read More

Rrahja në nëndegën e PDK-së në Raushiq të Pejës, rasti nuk është raportuar në polici (Video)

05/05/2019

Gjatë kuvendit zgjedhor të Partisë Demokratike të Kosovës në fshatin Raushiq të Pejës, dyshohet se ka pasur një përleshje fizike midis disa personave. I kontaktuar ... Read More

Vdes edhe personi i dytë që u aksidentua ditë më parë në Bajçinë të Podujevës

03/05/2019

Si pasojë e një vetëaksdient trafiku që ka ndodhur të dielën mbrëma në fshatin Bajçinë të Podujevës, në vendin e ngjarjes ndërroi jetë një 19 ... Read More

Plumbi qorr ia godet murin e shtëpisë

02/05/2019

Në fshatin Novosellë të Vitisë, një person ka raportuar se një plumb qorr ka goditur murin e shtëpisë së tij. “Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka raportuar ... Read More

Aksident me të lënduar në fshatin Qyshk të Pejës

30/04/2019

Një aksident komunikacioni ka ndodhur sot në fshatin Qyshk të komunës së Pejës. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, për rajonin e Pejës, Xhevat Ibraj, ka ... Read More

Zbulohet në Çirez lapidari i gjashtë dëshmorëve

30/04/2019

Në fshatin Qirez të Drenicës janë përkujtuar dëshmorët që kanë rënë për liri. Aty u zbulua edhe lapidari i dëshmorëve Zymer Ferati, Aziz Ferati, Osman ... Read More