Tag: fshatrat

Thaçi: Për 400 masakra në Kosovë nuk u dënua askush edhe pas 20 vitesh

14/05/2019

Në 20 vjetorin e masakrave në fshatrat Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është organizuar akademi përkujtimore. Presidenti i Kosovës, ... Read More

20 vjet nga Masakra e Celinës, të mbijetuarit rrëfejnë tmerret (Video)

26/03/2019

Janë bërë 20 vjet nga Masakra e Celinës në Rahovec dhe në fshatrat e tjera përreth. Ata që humbën më të dashurit e tyre presin ... Read More

Shënohet 20-të vjetori i të rënëve gjatë vitit 1999 në fshatrat e Rahovecit

25/03/2019

Në fshatrat Celinë, Fortesë dhe Brstoc të komunës së Rahovecit, sot janë mbajtur tubime përkujtimore për të shënuar 20-të vjetorin e të vrarëve gjatë vitit ... Read More

Haradinaj: Kur kujtojmë masakrën e 25 marsit 1999 në Celinë Fortesë dhe Brestoc, e ndjejmë sa rëndë peshon liria

25/03/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar masakrën e 25 marsit 1999, në fshatrat Celinë, Fortesë dhe Brestoc. Në një status në llogarinë e tij ... Read More

Arrestohen tre persona në Podujevë

20/03/2019

Drejtoria Rajonale e Policisë Prishtinë ka arrestuar sot rreth orës 06:00 tre persona në fshatrat Dobrarin, Dumnicë dhe Llaushë të Podujevës, të cilët akuzohen për ... Read More

Vazhdon zjarri mbi malet e Dollogozhdës në Strugë

18/03/2019

18 Mars 2019 / 19:03 Zjarri që ka përfshirë pasditen e sotme malet mbi fshatrat Dollogozhdë dhe Poum në rajonin e Strugës, vazhdon të jetë ... Read More

Bëhen 21 vite nga beteja e Likoshanit dhe Çirezit

28/02/2019

Sot bëhen 21-vite nga fillimi i luftës në Kosovë, e cila nisi në fshatrat e Drenicës, Likoshan dhe Çirez, ku te vendi i quajtur “Te ... Read More

Helikopteri evakuon 15 persona të bllokuar në Shqipëri

13/01/2019

Forca Ajrore të Shqipërisë përmes ekuipazhit të Cougar, evakuoi të dielën 15 persona në fshatrat Thesh e Shalë. Mes tyre dy të sëmurë, problematika e ... Read More

Malësia e Sharrit, rikthehen mbeturinat dhe deponitë e vogla

30/11/2018

30 Nëntor 2018 / 13:39 Rrugët për tek fshatrat e malësisë së Sharrit sërish po kthehen në deponi të egra. Mbeturinat e hedhura vend e ... Read More