Tag: fshirë

“I zhduk gjurmët”, Ledri pastron “Instagram”-in duke lënë vetëm një foto për 2020-ën

08/01/2020

Pas Dua Lipës, Ledri Vula ka fshirë të gjitha fotografitë nga profili i tij me mbi 1 milion ndjekës në “Instagram”, përveç njërës. Reperi Ledri ... Read More

Facebook fshin qindra llogari joautentike

05/10/2019

Gjiganti i teknologjisë deklaron se ka fshirë 443 llogari Facebook-u, 125 Instagram-i si dhe 200 faqe dhe 76 grupe me origjinë nga Emiratet e Bashkuara ... Read More

Twitter fshin mijëra llogari të rreme

23/09/2019

Rrjeti social Twitter njoftoi se ka fshirë përgjithmonë mijëra llogari false, të përdorura për të përhapur informacione dhe fushata manipuluese publike në emër të disa ... Read More

Policia në Holandë bën thirrje ta fshini aplikacionin rus FaceApp nga telefoni

24/07/2019

Forcat e policisë në Holandë kanë bërë thirrje për përdoruesit për të fshirë FaceApp, aplikacionin e  popullarizuar të moshës, mbi të cilën disa kritikë kanë ... Read More

Twitter fshin mijëra llogari të lidhura me qeverinë iraniane

14/06/2019

Kompania Twitter thotë se ka fshirë rreth 4.800 llogari të cilat beson se “janë të lidhura ose të mbështetura drejtpërdrejt nga qeveria iraniane” dhe i ... Read More

Google do ta “fshijë automatikisht” historikun e shfletimeve

02/05/2019

Google do t’u ofrojë përdoruesve mundësinë për të fshirë automatikisht historinë e kërkimit dhe të vendndodhjes së tyre pas tre muajsh. Google tashmë lejon përdoruesit ... Read More

Mesazhi enigmatik i Neymarit, a po largohet nga PSG?

24/04/2019

Neymar ka postuar një mesazh enigmatik në rrjetet sociale, për ta fshirë menjëherë. Ylli i PSG-së, Neymar, fundjavën e kaluar është rikthyer në fushë pas ... Read More

Seveni e quan Noizyn ‘bërllok’ pasi e fshiu duetin “Si me kon zezake”

22/04/2019

Seven Saraçi ka reaguar ashpër ndaj Noizyt, i cili e ka fshirë nga kanali YouTube këngën që e kishin bashkë. Seven Saraçi përmes rrjeteve sociale ... Read More

Facebook mbyll qindra faqe e llogari në Maqedoninë e Veriut

26/03/2019

26 Mars 2019 / 11:57 Facebook ka fshirë 212 faqe, grupe dhe llogari në këtë rrjet social në Maqedoninë e Veriut dhe Kosovë. Ky aksion ... Read More

Facebook fshin llogari të dyshimta nga Kosova

26/03/2019

Facebook, ka njoftuar sot se ka fshirë disa llogari nga Irani, Rusia Maqedonia dhe Kosova, duke i përshkruar ato si llogari jo të vërteta. Gjithsej ... Read More

Përse rrezet e diellit na bëjnë të ndihemi shumë mirë

01/03/2019

Përveç se shfaqja e diellit na shërben si arsyetim për ta fshirë pluhurin nga rrobat e pranverës, është gjithashtu shumë e mirë për shëndetin – ... Read More

Facebook fshin rreth 800 llogari iraniane, tentuan ndikimin në Shqipëri dhe Serbi

01/02/2019

Kompania “Facebook” thotë se ka fshirë pothuajse 800 faqe, grupe dhe llogari të koordinuara, joautentike të drejtuara nga Irani, që ishin pjesë e një fushate ... Read More