Tag: ftesa

“Batalioni” i të ftuarve nga Specialja

12/04/2019

Rreth 100 ftesa nga Gjykata Speciale kanë arritur deri më tani në Kosovë, ku vetëm gjatë këtij muaji thuhet se kanë arritur 40 ftesa të ... Read More

VV bojkoton sërish ftesën e Veselit për dialog: Këto takime po mbahen për legjitimimin e Thaçit

11/01/2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli, u ka dërguar sërish ftesa krerëve të institucioneve dhe përfaqësuesve të opozitës për një takim të radhës për tu dakorduar rreth dialogut ... Read More

Galaxy X, telefoni i palosshëm i Samsung mund të lansohet poashtu më 20 shkurt

11/01/2019

Samsung ka dërguar ftesa për një ngjarje më 20 shkurt ku do të shohim serinë e Samsung Galaxy S10, por ne gjithashtu mund të shohim ... Read More

Telefoni i ri Nokia lansohet më 4 tetor

21/09/2018

Një telefon i ri Nokia do të zbulohet nga HMD Global më 4 tetor. Kompania ka dërguar ftesa për një ngjarje në Londër. Ka dy ... Read More

Google do të lansoj Pixel 3 më 9 nëntor

07/09/2018

Google sapo ka dërguar ftesa për shtyp për një ngjarje të lansimit “Made by Google” në New York City më 9 tetor, ku kompania me ... Read More

Maqedonia festoi marrjen e ftesës për në NATO

15/07/2018

15 July 2018 / 15:47 Në 15 qytete të vendit u kremtua ftesa për anëtarësim në NATO. Ne festën e organizuar nga Qeveria nën moton ... Read More

Zaev: Po ecim përpara, të themi “Po” në referendum

12/07/2018

Kryeministri Zaev nga Brukseli tha se ftesa për anëtarësim në NATO është një arritje e madhe dhe realizim i ëndrrës së qytetarëve që te jenë ... Read More

Stoltenberg: Anëtarësimi, pas finalizimit të marrëveshjes

20/06/2018

20 June 2018 / 15:22 Kryeministri Zaev njoftoi se ftesa për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO është vendosur në rend dite në Samitin e Aleancës ... Read More

Bëhet publike ftesa e Vetëvendosjes, që iu dërgua partive politike për tryezë

22/05/2018

Lëvizja Vetëvendosje ka dërguar ftesa për partitë politike, për të qenë pjesëmarrëse në tryezën e së premtes, të organizuar nga kjo parti. Gazeta Blic ka ... Read More

Ramadani: Ëndrra e fëmijërisë bëhet realitet

22/03/2018

Nga Partizani te Kombëtarja U-21, pastaj transferimi në Danimarkë te Velje dhe tani ftesa në Kombëtaren A. Ylber Ramadani i ka kaluar të gjitha etapat ... Read More