Tag: ftohta

Duart e ftohta? Ja sëmundjet me të cilat lidhen

09/01/2020

Duart e ftohta, edhe nëse nuk jeni në një mjedis të ftohtë, mund të jenë diçka normale. Shpesh, duart e ftohta janë një pjesë e ... Read More

Zbuloni përse femrat kanë gjithmonë më ftohtë se meshkujt

05/12/2019

Në këto ditë të ftohta dimri, mundoheni të visheni sa më trashë që t’i bëni ballë të ftohtit. Për femrat kjo gjë nënkupton të veshin ... Read More

Si t’i lehtësoni dhimbjet në fyt

16/11/2019

Gjatë ditëve të ftohta, të gjithë përballemi me dhimbje të fytit.Në vend që të marrim ilaçe që zvogëlojnë imunitetin natyror të trupit, bëni një ilaç ... Read More

A ju qëndrojnë duart gjithmonë të ftohta? Ja arsyeja

06/11/2019

T’i kesh duart e ftohta gjatë dimrit, apo gjatë kohës kur keni ftohtë është normale. Mirëpo, disa njerëz i kanë duart të ftohta gati gjatë ... Read More

Këto janë rreziqet e pirjes së ujit shumë të ftohtë në vapë

06/08/2019

Me rritjen e temperaturave, freskinë e gjejmë tek pijet dhe lëngjet e ftohta. Të gjithë e njohin mirë ndjesinë që të jep një gotë me ... Read More

Probleme me lemzën, ja si ta largoni

23/05/2019

Lemza mund të paraqitet si reaksion në ngrënie të shpejtë, konsumim të lëngjeve të ftohta dhe ushqimeve djegëse, mirëpo mund të paraqitet edhe si pasojë ... Read More

Si mund ta largosh lemzën?

23/05/2019

Lemza mund të paraqitet si reaksion në ngrënie të shpejtë, konsumim të lëngjeve të ftohta dhe ushqimeve djegëse, mirëpo mund të paraqitet edhe si pasojë ... Read More

Kolona të gjata në Merdare, pritje deri në katër orë

14/04/2019

Me përfundimit e ditëve të ftohta me borë e shi, sikurse cdo vit, edhe kësaj here kanë filluar problemet me kolonat e gjata në kufijtë ... Read More

Nga e hëna mot më i ftohtë, priten reshje shiu dhe bore

10/03/2019

Java në vijim do të karakterizohet nga depërtimi i fushave të presionit të ulët nga Atlantiku dhe masave të ftohta ajrore nga veriu i kontinentit.Nën ... Read More

Antibiotiku natyral: Forconi imunitetin me ndihmën e Aloe verës dhe shmangni gripin e ftohjen

04/03/2019

Ditëve të ftohta më së shpeshti paraqiten turfullimi, hunda e mbyllur, kolla, teshtitja, dhembja e fytit, temperatura e ngritur… Qysh te simptomat e para mendojmë ... Read More

Nga e marta ulje e temperaturave në Kosovë

10/02/2019

Në fillim të javës nga Atlantiku verior një vorbull ciklonike me masa të ftohta ajrore pritet të depërtojë mbi rajon, që do të sjellë vranësira, ... Read More

Në Chicago bën aq ftohtë, sa që uji i nxehtë ngrin në pak çaste (Video)

01/02/2019

Në Chicago temperaturat kanë zbritur në -50 gradë celcius, si pasojë e erërave të ftohta që vijnë nga Arktiku. Dhe prova e të ftohtit ekstrem ... Read More