Tag: ftuar

Edi Rama vazhdon insistimin për dialog, i shkruan letrën e katërt Lulzim Bashës

25/05/2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka ftuar sërish në dialog për ta zgjidhur krizën politike në Shqipëri Kryetarin e PD-së, Lulëzim Bashën. “Ejani në ... Read More

ZYRTARE: Argjentina zbulon listën e lojtarëve, mungon një emër i madh

21/05/2019

18:49 | 21 Maj 2019 18:49 | 21 Maj 2019 Kombëtarja e Argjentinës ka publikuar listën me lojtarët e ftuar për Copa America. Lojtarë si ... Read More

Performanca magjike e Madonnës në finalen e “Eurovision 2019”

19/05/2019

0:16 | 19 Maj 2019 00:16 | 19 Maj 2019 Madonna sapo ka përfunduar performancën si e ftuar speciale në “Eurovision”. Pjesëmarrja e saj në ... Read More

Veseli fton të gjithë të bashkohen për dënimin e gjenocidit serb në Kosovë, shpalos planin e tij

16/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në seancën e jashtëzakonshme që ka ftuar ai për formimin e Komisionit Shtetëror për krijimin e Tribunalit për ... Read More

Veseli mbledh sot Kryesinë e Kuvendit, pritet caktimi i seancës për themelimin e Tribunalit për krimet serbe

13/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar sot ora 11:00 mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit ku pritet të caktohet seanca parlamentare për të ... Read More

Shefqet Krasniqi flet për Ramazanin dhe agjërimin (Video)

09/05/2019

Ligjëruesi në Xhaminë e Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqi, është i ftuar sonte në ora 20:30 në Debat Plus me Ermal Pandruin, në RTV Dukagjini. ... Read More

Haradinaj për Dodikun: Një prej figurave më të këqija që ka rajoni – një aleat i Putinit

09/05/2019

Samiti Brdo-Brijuni kësaj radhe u mbajt në Tiranë dhe aty është ftuar të marrë pjesë edhe presidenti i Republikës Serbe në Bosnje e Hercegovinë, Millorad ... Read More

Vetëvendosje proteston me 8 maj në Tiranë kundër Vuçiqit dhe Milorad Dodikut

06/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje ka ftuar të gjithë qytetarët në Tiranë që t’i bashkohen në protestën e 8 majit, kundër ardhjes së Aleksandar Vuçiqit dhe Milorad Dodik ... Read More

Lista e Kloppit për super ndeshjen Barcelona – Liverpool

30/04/2019

Jurgen Klopp ka publikuar listën me lojtarët e ftuar për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Barcelonës. Të mërkurën, Liverpool të zhvillojë ... Read More

Xeni po vjen me dy duete, ja me kë ka bashkëpunuar

29/04/2019

Xeni ka zbuluar detaje rreth projekteve të reja muzikore. Xeni ishte i ftuar së fundi në një intervistë për “Mirage”, ku rrëfeu shumëçka nga jeta ... Read More

Ekskluzive: Këto pritet të jenë konkluzionet e Samitit të Berlinit – nuk përmendet taksa, e as korrigjimi i kufijve (Draft-dokument)

29/04/2019

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez Emanuel Macron kanë ftuar krerët e shteteve dhe qeverive të vendeve të Ballkanit Perëndimor në një samit në ... Read More

Haradinaj: Samiti i Berlinit tregon domosdoshmërinë e përfshirjes së fuqive të mëdha, në zgjidhjen e temave të hapura në rajon

28/04/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i ftuar nga kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron, ka udhëtuar sot për në Berlin, ... Read More