Tag: fundit

Përse askush nuk kishte folur për të mirat e birrës?

21/06/2019

Por studimet e fundit thonë se po të konsumohet me masë, kjo e fundit jo vetëm që nuk është e dëmshme, por përkundrazi… mund të ... Read More

Është përhapur në masë të madhe, mirëpo cila është e vërteta e tumerikut

18/06/2019

Kohëve të fundit, tumeriku është bërë një nga produktet natyrale më të përdorura për trajtimin e shumë problemeve. Ky produkt, i cili ka origjinë nga ... Read More

Babai i Sarri flet për të ardhmen e trajnerit: As ai vet nuk e di

16/06/2019

10:14 | 06/16/2019 Maurizio Sarri është një prej emrave më të përfolur javëve të fundit, pasi emri i tij lidhet me një kalim të mundshëm ... Read More

Studimi me përfundime të frikshme: Të rinjtë e sotshëm do paguhen më pak e do vdesin më herët

14/06/2019

Të rinjtë e ditëve të sotme dhe ata që kanë lindur gjatë viteve të fundit, të cilët nuk do të marrin dot një diplomë universiteti, ... Read More

Instagrami bie përsëri nga sistemi

14/06/2019

Rrjeti i popullarizuar social në internet, Instagram, po përballet me probleme teknike. Sipas raportimeve të fundit, Instagram ka rënë nga sistemi duke u bërë jofunksional ... Read More

Sëmundjet që janë shpikur për të fituar para

10/06/2019

Viteve të fundit përmenden shumë çrregullime të reja të gjoja gjendjeve shëndetësore dhe sëmundjeve mendore për të tërhequr vëmendjen e njerëzve dhe krijimin e një ... Read More

Kosova nis stërvitjen e fundit para takimit me Bullgarinë

09/06/2019

18:40 | 9 Qershor 2019 18:40 | 9 Qershor 2019 Kosova ka filluar stërvitjen e fundit në stadiumin edhe ku do të luhet ndeshjen e ... Read More

7 fakte të pabesueshme për Machu Picchun

09/06/2019

Me popullsinë prej 10 milionë banorësh, inkasit ishin qytetërimi i fundit indigjen para se Kolombi të arrinte në Amerikë.Simboli më i njohur i kulturës së ... Read More

Vetëm 21 vjeçare, por ka vizituar afër 200 vende të botës

07/06/2019

 Një rekord i ri botëror. Më 31 maj, vajza nga Kalifornia vizitoi vendin e fundit që i mungonte, Korenë e Veriut. Lexie u bë personi ... Read More

Pastat e dhëmbëve që përmbajnë qymyr po ju dëmtojnë dhëmbët

06/06/2019

Kohëve të fundit janë përhapur pastat dhe furçat që përmbajnë qymyr. Kjo me mendimin se qymyri është një zbardhues natyral i dhëmbëve.Fatkeqësisht kjo nuk është ... Read More

Rexhepi: Ja dobitë që i ka trupi nga agjërimi

01/06/2019

Muaji i shenjtë i Ramazanit po afrohet drejt fundit dhe shumë prej agjëruesve janë të interesuar të dinë dobitë që ka trupi i njeriut nga ... Read More

Papastërtia e ndihmon shëndetin e njeriut

31/05/2019

Një hulumtim i kryer kohëve të fundit ka zbuluar se të jetuarit në papastërti mund të ndihmojë shëndetin e njeriut.Shkencëtarët kanë gjetur se një bakter ... Read More