Tag: fundmi

Mërgimtarit nga Kosova i humbet kuleta me para e dokumente, personi që gjen ia kthen ato!

06/08/2019

Së fundmi, një mërgimtari nga Kosova i kishte humbur kuleta së bashku me disa dokumente personale si dhe para. Por, 18 vjeçari Leutrim Ejupi me ... Read More

Analiza e fundit do të arrijë ta zbuloj këtë sëmundje ende pa shfaqur simptoma

02/08/2019

Shkencëtarët shpresojnë se testi I zbuluar së fundmi nga një grup shkencëtarësh nga Universiteti i Washingtonit, do të arrijë të identifikojë sëmundjen e Alzheimerit shumë ... Read More

WhatsApp do lejojë përdoruesit të hapin llogarinë e njëjtë në shumë pajisje

30/07/2019

Së fundmi është përfolur për një sistem multi-platformë të aplikacionit popullor të komunikimit ‘WhatsApp’, duke u dhënë mundësi përdoruesve të aktivizojnë një llogari në shumë ... Read More

Apple pranon kodin telefonik +383 të Kosovës

24/07/2019

Gjiganti i teknologjik Apple, së fundmi ka listuar kodin telefonik +383 të Kosovës. Tashmë përdoruesit e iPhone mund t’i regjistrojnë numrat e miqve me kodin ... Read More

Ja si funksionon injeksioni për shtimin e dëshirës seksuale tek femrat

25/06/2019

Administrata e Ushqimeve dhe Barnave, së fundmi ka aprovuar një tabletë të re, në formë të injeksionit e cila i trajton gratë, që vuajnë nga ... Read More

Vazhdon romanca e çiftit Bieber

31/05/2019

13:07 | 31 Maj 2019 13:07 | 31 Maj 2019 Hailey Bieber së fundmi ka ndarë disa imazhe romantike me bashkëshortin e saj Justin Bieber. ... Read More

Fjalët e Stresit në lëkurë, Keisi bën tatuazhin e veçantë

28/05/2019

19:37 | 28 Maj 2019 19:37 | 28 Maj 2019 Keisi e ka bërë tatuazhin e veçantë. Partnerja e Stresit së fundmi është kthyer ndër ... Read More

Facebook fshiu mbi dy miliard profile të rreme, i dalin probleme me Rugovën dhe Thaçin

25/05/2019

Megjithë masat e ndërmarra së fundmi, rrjeti social Facebook është ende në problem me profilet e rreme, të cilat dyshohen se keqpërdorin emrat e personaliteteve ... Read More

Filtri i ri i ‘ndërrimit të gjinive’ rrit numrin e përdoruesve në Snapchat për shtatë milionë

20/05/2019

Snapchat së fundmi i ka shtuar aplikacionit të saj edhe filtra të ri që njerëzit po i pëlqejnë shumë.Njëri nga filtra është ai i ndërrimit ... Read More

Qytetarët thonë se rrugët në Kamenicë mbajnë emrat e kriminelëve serbë, paralajmërojnë protesta (Video)

15/05/2019

Banorët e Komunës së Kamenicës së fundmi kanë shfaqur pakënaqësi për emërtimet e rrugëve, madje disa prej tyre edhe i kanë fshirë me ngjyrë, pasi ... Read More

Motra e Rita Orës ka për t’i thënë diçka Bebe Rexhës publikisht

09/05/2019

10:34 | 9 Maj 2019 10:34 | 9 Maj 2019 Elena Ora i ka thënë diçka publikisht Bebe Rexhës. Bebe Rexha së fundmi ka qenë ... Read More

Anxhelina si gjithmonë provokuese, zhvishet përsëri

03/05/2019

Anxhelina Hadërgjonaj është mjaft aktive në rrjetet sociale. Anxhelina së fundmi në rrjetin social Instagram ka publikuar një fotografi ku duket shumë tërheqëse, shkruan lajmi.net. ... Read More