Tag: fundvitit

Vetura, helikopterë privatë e pushime luksoze – jeta e fëmijëve të pasanikëve të Stambollit (Foto)

15/01/2019

Muaji janar konsiderohet si më i “gjati” për faktin se në festat e fundvitit shpenzohen shumë para për dhurata për më të dashurit, por kjo ... Read More

Kolona të gjata në Merdare, deri në 4 orë pritje për të dalë nga Kosova

04/01/2019

Me përfundimin e festave të fundvitit, po përfundojnë edhe pushimet e bashkatdhetarëve të cilit kishin ardhur në Kosovë. E largimi i tyre nga Kosova për ... Read More

Fluks largimesh në Portin e Durrësit pas festave të fundvitit

03/01/2019

Pasi kaluan festat e fundvitit në atdhe, shumë familje emigrantësh po kthehen në vendet e Bashkimit Europian ku jetojnë e punojnë, duke shfrytëzuar tragetet e ... Read More

Isaac Carew i humb telefoni në oqean, Dua Lipa: Aty e kishim llogarinë e përbashkët në Instagram

31/12/2018

Dua Lipa me të drejt po shijon pushimet e fundvitit pas një viti të jashtëzakonshëm që po e lë pas vete. Këngëtarja ka mbajtur një ... Read More

Soni Malaj tregon prapaskenat e festivalit: Isha e ngarkuar emocionalisht

31/12/2018

Soni Malaj ka marrë pjesë në Festivlin e Fundvitit në RTSH me këngën “Më e fortë”. Madje gjatë netëve të Festivalit ajo u përfol edhe ... Read More

Festat, shumë qytetarë shkojnë në vendet evropiane

30/12/2018

30 Dhjetor 2018 / 16:01 Një numër i konsiderueshëm i qytetarëve në prag të festave të fundvitit ia kanë mësyrë destinacioneve të ndryshme evropiane. Më ... Read More

Viti i Ri, atmosferë festive nëpër sheshet e qyteteve

30/12/2018

30 Dhjetor 2018 / 15:49 Jemi në periudhën e festave të fund-vitit dhe këtu jemi në sheshin Maqedonia për të parë nga afër se si ... Read More

Autobusët urban me itinerar të ndryshuar gjatë festave

30/12/2018

30 Dhjetor 2018 / 10:14 Autobusët e transportit publik në Shkup për festat e fundvitit dhe të Krishtlindjeve do të qarkullojnë sipas itinerarit të ndryshuar. ... Read More

Nxënësit e gjimnazit “Bedri Pejani” në Pejë ndihmuan 40 familje në nevojë për festat e fundvitit (Foto)

28/12/2018

Festat e fundvitit kanë afruar e bashkë me to edhe humaniteti i njerëzve të vullnetit të mirë që tu dalin në ndihmë familjeve në nevojë. ... Read More

Kryqi i Kuq dhe Qyteti i Shkupit, dhurata për të pastrehët

28/12/2018

28 Dhjetor 2018 / 15:32 Festat e fund-vitit kanë sjellë shpresë për jetë edhe te personat e vetëm, pa shtëpi dhe kushte të vështira për ... Read More

Tuna me set të veçantë fotografik me të birin për fundvit

27/12/2018

Me ardhjen e festave të fundvitit, shumë prej figurave publike janë bërë më entuziastë, duke gjetur pak kohë për familjarët e tyre. Në këtë periudhë ... Read More

Viti i ri shkollor 2019/20 me tekste të reja shkollore

27/12/2018

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, në konferencën e fundvitit, ka bërë të ditur se buxheti i kësaj ministrie për vitin e ardhshëm ... Read More