Tag: funksionin

Lëngu i kumbullave, kura më e mirë kundër kancerit të zorrëve

04/10/2019

Lëngu i kumbullave është një ndër pijet që funksionin më së miri si ilaç natyral kundër konstipacionit, por kjo nuk është gjithçka për të cilën ... Read More

Facebooku e largon nga funksioni Group Stories

28/09/2019

Në dhjetor të vitit 2018, Facebooku e prezantoi funksionin e quajtur Group Stories, i cili në thelb ishte Stories, por i dizajnuar për Facebook Groups, ... Read More

PS5 shumëfish më i shpejtë se pararendësi, inkuadrohet funksioni 3D

21/05/2019

Sony ka njoftuar se gjenerata e ardhshme e konzolës PlayStation do të sjellë funksionin 3D në sistemin online të lojërave falë përmirësimeve “dramatike” në performancat ... Read More

Mrekullitë që i ndodhin trupit kur pini ujë me limon dhe shafran

14/05/2019

Ta mbash trupin të hidratuar është e domosdoshme për ta siguruar funksionin optimal të tij. Megjithatë, nëse e pasuroni ujin me limon dhe shafran, atëherë ... Read More

Dy ushqimet që jua ulin kolesterolin

05/04/2019

Kolesteroli është substancë yndyrore në trup, e cila është vitale për funksionin normal trupor. Ka dy lloje të kolesterolit – LDL (njohur si kolesteroli i ... Read More

Truri i njeriut funksionon edhe pak minuta pas vdekjes – pra, ne e dimë kur kemi vdekur!

02/04/2019

Shkencëtarët kanë gjetur dëshmi që sugjeron se truri i njeriut funksionin edhe për një kohë të shkurtë pas vdekjes – pra, kjo nënkupton që ne ... Read More

Pesë kandidatë në garë për funksion e kryetarit të Ohrit

22/03/2019

22 Mars 2019 / 12:10 Pesë kandidatë kanë parashtruar kandidaturën për funksionin kryetar komune në Ohër në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më ... Read More