Tag: fuqi

PSG kërkon një fitore të radhës, formacionet zyrtare përballë Nimes

23/02/2019

Kampioni në fuqi i Francës, Paris Saint Germain do të jetë nikoqir i Nimes në kuadër të javës së 26-të në Ligue 1. PSG në ... Read More

Bayerni përballet me Hertha Berlinin, formacionet zyrtare

23/02/2019

Bayern Munich do të jetë nikoqir i Hertha Berlinit në javën e 23-të të Bundesligas. Kampioni në fuqi i Gjermanisë vije në këtë takim pas ... Read More

LDK hedh dyshime: Qeveria ka planifikuar që pagat me rritje të dalin në kohën e zgjedhjeve (Video)

21/02/2019

 Ligji për Paga hyn në fuqi automatikisht, Presidenti nuk e dekretoi. Ligji për Paga ka hyrë në fuqi, edhe pa dekretimin e presidentit të vendit, ... Read More

Sopoti merr fund, Qeveria duhet t’i dëmshpërblejë për 15 ditë

21/02/2019

Nga seanca e sotme gjyqësore edhe zyrtarisht hyn në fuqi marrëveshja mes Avokatit të Shtetit dhe Qeverisë për dëmshpërblimin e ish të dënuarve në rastin ... Read More

Bugajski: Nëse nuk hiqet taksa, mund të dëmtohen raportet me Amerikën

20/02/2019

Analisti amerikan, Janusz Bugajski, ka thënë se mbajtja në fuqi e taksës ndaj Serbisë mund të dëmtojë raportet e Kosovës me SHBA-në. Për këtë ai ... Read More

Prishtina përforcohet me Rodney Bullock

18/02/2019

Kampioni në fuqi i Kosovës në basketboll, Prishtina ka vazhduar me përforcime. Skuadra kryeqytetase ka nënshkruar me basketbollistin amerikan Rodney Bullock. Bullock i gjatë 2,03 ... Read More

Shpëtim Duro e ofron dorëheqjen dhe kryesia e Dritës ia pranon atë: Nuk u arrit objektivi i vetëm që patëm

11/02/2019

Drita është eliminuar nga Digitalb Kupa e Kosovës në çerekfinale. Kampioni në fuqi i Kosovës është eliminuar nga Vëllaznimi duke pësuar humbje 1-0. Gjilanasit e ... Read More

Z Mobile Prishtina dhe Bashkimi takohen gjatë fundjavës

08/02/2019

Kampioni dhe nënkampioni në fuqi do të takohen gjatë fundjavës në Prishtinë. Ponte Prizreni – Golden Eagle Ylli është dueli me të cilin nis xhiroja ... Read More

Kampioni rikthehet te fitorja, Rockets të fortë për Jazz

03/02/2019

Kampioni në fuqi i NBA-së, Golden State Warriors është rikthyer te fitorja pas humbjes nga Philadelphia 76ers. Në derbin e zhvilluar në Oracle Arena, Warriors ... Read More

Philadelphia ia ndërpret serinë e fitoreve kampionit në fuqi, Milwaukee triumfojnë në Kanada

01/02/2019

Kampioni në fuqi i NBA, Golden State Warriors është ndalur nga Philadelphia 76ers. Pas 11 fitoreve radhazi, GSW janë mposhtur nga 76ers që zhvilluan një ... Read More

Para 94 viteve hyri në fuqi sistemi republikan i qeverisjes në Shqipëri

01/02/2019

Më 1 shkurt të vitit 1925, në Shqipëri hyn në fuqi sistemi republikan i qeverisjes, me një kabinet shumë pak ndryshe nga ai i më ... Read More

Moti i keq në Shqipëri, anulohen linjat e trageteve

28/01/2019

Moti i përkeqësuar në Shqipëri ka sjellë dhe paralizimin e lundrimit në det të trageteve. Deti me fuqi deri në 9 ballë në det të ... Read More