Tag: Fury

Tyson Fury konfirmon se e do meçin ndaj Joshuas

24/02/2020

Tyson Fury ka konfirmuar se dëshiron të përballet me Anthony Joshuan nëse nuk ndodh pjesa e tretë e trilogjisë me Deontay Wilderin. 31-vjeçari ia shkaktoi ... Read More

Kundërshtari i ardhshëm i Fury është aq i rrezikshëm sa nokauton kundërshtarët pa i goditur

05/08/2019

22:19 | 08/05/2019 Ylli britanik i boksit, Tyson Fury, ka bërë të ditur se në shtator do të kthehet në ringun e boksit, për përballjen ... Read More

Kështu lutet Tyson Fury para çdo meçi

16/06/2019

21:38 | 16 Qershor 2019 21:38 | 16 Qershor 2019 Tyson Fury e ka lënë prapa të kaluarën depresive të tij dhe tani përveç se ... Read More

Fury tmerron kundërshtarët me videon e fundit, duket në super – formë

13/06/2019

21:44 | 06/13/2019 Ish kampioni i peshave të rënda në boks, Tyson Fury, ka publikuar një video që po tmerron kundërshtaret e tij. Në prag ... Read More

Tyson Fury zbulon datat për dy duelet e radhës, ka një pikëpyetje për tifozët

02/05/2019

Tyson Fury zbulon datat për dy duelet e radhës, ka një pikëpyetje për tifozët Boksieri britanik, Tyson Fury, ka zbuluar datat për dy duelet e ... Read More

Fury vs Schwarz, mësohet data, vendi dhe ku transmetohet super meçi

09/04/2019

Kampioni botëror i peshave të rënda në botë Tyson Fury do të luftojë në Las Vegas për herë të parë, ku ai do të përballet ... Read More

Zyrtare: Tyson Fury gjen kundërshtarin e radhës

24/03/2019

Ish-kampioni i botës në kategorinë e rëndë, britaniku Tyson Fury do të përballët me boksierin gjerman Tom Schwarz në Las Vegas më 15 qershor.29-vjeçari Fury ... Read More

Dieta që e ndihmoi Tyson Fury-n t’i humb 65 kilogramë

21/02/2019

Në vitin e kaluar, boksieri i njohur Tyson Fury është shndërruar nga një mashkull me peshë 180 kilogramë që nuk mund ta vrapojë as një ... Read More

Fury dhe Wilder shumë pranë marrëveshjes për rimeç, boksierët do t’i ndajnë afro 57 milionë euro

12/02/2019

Tyson Fury dhe Deontay Wilder pritet të arrijnë marrëveshje gjatë kësaj jave për rimeçin ndërmjet dy boksierëve të kategorisë së peshave të rënda. Dy boksierët ... Read More

Frank Warren thotë se nuk ka bisedime për meçin ndërmjet Joshuas dhe Furyt

15/01/2019

Tyson Fury nuk ka marrë asnjë ofertë për t’u përballur me Anthony Joshuan gjatë këtij viti – ka bërë të ditur promovuesi i tij, Frank ... Read More

Dhjetë boksierët më të mirë në kategorinë e peshave të rënda

02/01/2019

Tyson Fury ka bërë një tronditje në kategorinë e peshave të rënda – dhe jo për herë të parë. Pasi fillimisht e hoqi nga froni ... Read More