Tag: fushatës

Zgjedhjet në veri, Hoxhaj thumbon Listën Srpska dhe VV-në

13/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thumbuar dy partitë politike, Srpska dhe VV, pas fillimit të fushatës parazgjedhore në katër komuna në veri të Kosovës. ... Read More

Pak para protestës, Lumezi mbjellë një pemë në kujtim të viktimave të krimit

26/04/2019

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, i është bashkuar fushatës “Mbill një Pemë”, me ç’rast ka mbjellur një pemë në oborrin e Prokurorisë së Shtetit në ... Read More

Reka mbyll fushatën: Të ndalojmë eksodin e të rinjve

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T14:25:42+02:00 Kandidati i pavarur Blerim Reka, i mbështetur nga Aleanca dhe BESA gjatë fushatës theksin e ka vendosur kryesisht tek shqetësimi për largimin e ... Read More

Pendarovski në Gostivar, Siljanovska në Aerodrom dhe Gazi Babë

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T10:27:22+02:00 Kandidatët për president të shtetit edhe sot në suaza të fushatës do t’i prezantojnë programet e tyre zgjedhore në takimet dhe tubimet me ... Read More

ASHMAA publikoi raportin e parë për fushatën

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T19:22:32+02:00 Në nëntë ditët e para të fushatës, mediat kombëtare më shumë janë koncentruar në aktivitetet e kandidatëve presidencialë, ndërsa disa prej tyre në ... Read More

Thaçi përkrah fushatën “Mbjellë një pemë”, sfidon Behxhet Pacollin

11/04/2019

Në kuadër të fushatës “Mbjellë një pemë”, sot presidenti Hashim Thaçi ka mbjellë një fidan në kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë, afër Obeliskut të Dëshmorëve. ... Read More

Siljanovska: Fitorja jonë, zgjedhje të parakohshme parlamentare

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T12:44:42+02:00 Aktivitetin e radhës në kuadër të fushatës zgjedhore për zgjedhjet presidenciale kandidatja Gordana Siljanovska Davkova, e cila mbështetet nga VMRO-DPMNE-ja, e kishte në ... Read More

Java e parë e fushatës zgjedhore, në vend të kandidatëve dominuan partitë

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T15:59:37+02:00 Java e parë e fushatës presidenciale, sipas ekspertëve të komunikimit, në vend të kandidatëve, u rrëmbye nga partitë politike. Sipas Xhelal Nezirit edhe ... Read More

Meremetimi i rrugës, vetëm gjatë pranisë të kamerave

31/03/2019

Alsat 2019-03-31T16:22:19+02:00 12 orë para fillimit të fushatës presidenciale, qeveria u përpoq ta korrigjojë përshtypjen e gjendjes së investimeve kapitale dhe të sektorit të ndërtimit. ... Read More

“Presidencialet”, KSHZ-ja verifikon listën zgjedhore

25/03/2019

25 Mars 2019 / 14:56 Një javë para fillimit të fushatës për zgjedhjet presidenciale, Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) akoma është duke verifikuar listën zgjedhore. ... Read More

(VIDEO)URGJENTISHT TË PASTROHET LISTA ZGJEDHORE, OSBE PROPOZON MËNYRË PRAKTIKE PËR VOTIMIN E DIASPORËS

01/10/2018

Lista e papastruar Zgjedhore, shpjegimi i pamjaftueshëm i përmbajtjes së Marrëveshjes me Greqinë, mungesa e fushatës “kundër” pyetjes së referendumit, janë vërejtjet kryesore të Misionit ... Read More

PDSH zhvilloi fushatë në Strugë

25/09/2018

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH), sot në kuadër të fushatës për përkrahjen e referendumit të 30 shtatorit, mbajti tubimin e radhës me qytetarët e komunës së ... Read More