Tag: Fushë

Gjendet varësja e arit katër mijë vite e vjetër, ja sa kushton ditët e sotme

08/10/2019

Billy Vaughan, 54 vjeç, u çudit kur zbuloi qaforen e artë 22 karat në një fushë të largët pranë qytetit të tij të lindjes Whitehaven. ... Read More

Real Madrid, klubi më i vlefshëm në Evropë

28/05/2019

18:06 | 28 Maj 2019 18:06 | 28 Maj 2019 Problemet brenda në fushë nuk e kanë ndalur Real Madridin të jetë skuadra më e ... Read More

Pranon mesazh kërcënues, lajmëron policinë

10/05/2019

Një person nga Fushë Kosovë, ka informuar se pas një mosmarrëveshje lidhur me furnizimin me material ndërtimor është kanosur përmes telefonit me SMS nga një ... Read More

Dy sezone, 36 ndeshje moslojë – statistikat e tmerrshme të Dembele me Barcelonën

06/05/2019

15:26 | 6 Maj 2019 15:26 | 6 Maj 2019 Ousmane Dembeles iu deshën vetëm një minutë në fushë për të pësuar lëndimin e rradhës. ... Read More

Aksident në Fushë Kosovë (Video)

04/05/2019

Një aksident trafiku ka ndodhur të shtunën në Fushë Kosovë. Si pasojë e këtij aksidenti një veturë është rrokullisur. Aksidenti ka ndodhur mes një veture ... Read More

Grabitësit thyejnë xhamin e veturës në Fushë-Kosovë, vjedhin 100 euro dhe telefon

03/05/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme, disa persona të panjohur në Fushë Kosovë kanë thyer xhamin e një veture dhe nga ... Read More

Pochettino: Tottenham duhet të luajnë si Messi

02/05/2019

Trajneri i Tottenham Hotspur duket se ka gjetur mënyrën se si duhet të paraqitet skuadra e tij në fushë, kundër Ajax Amsterdam. Argjentinasi ka shprehur ... Read More

“Çmenduria’ e CR7, porosit Bugatti në vlerë 11 milionë euro

30/04/2019

Cristiano Ronaldo vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes, si me paraqitjet në fushë, e po ashtu edhe me veprimet e tij jashtë fushë së ... Read More

Bëri veprim të turpshëm, FFK e dënon rëndë futbollistin

27/04/2019

Besart Veseli është dënuar me një vit mos lojë nga FFK. Gjatë ndeshjes Vushtrria – Fushë Koosva, futbollisti vendas, Besart Veseli kishte sulmuar lojtarin kundërshtar ... Read More

Kthehet më në fund Neymar

20/04/2019

Neymar mund të kthehet në fushë në fanellën e PSG këtë fundjavë, ku liderët e Ligue 1 takohen me Monacon. Ylli brazilian nuk është paraqitur ... Read More

Gjendet vajza e cila u raportua e zhdukur

15/04/2019

Policia ka njoftuar se është gjetur viktima femër  nga Fushë Kosova, e cila ishte raportuar si e zhdukur më 12 prill. “Lidhur me rastin me ... Read More

Allegri: Festa e titullit ndaj Spalit? Më mirë pas Ajaxit

12/04/2019

Juventusi do të zbresë nesër në mesditë në fushë, për t’u përballur me Spalin në transfertë, një sfidë ku fitorja mund të përkthehet në triumfin ... Read More