Tag: fushën

Keni ende videokaseta? Mos i hidhni, mund të vlejnë sa ari

18/12/2019

Para ardhjes së DVD-së, përpara blu-ray, përpara revolucionit të internetit dhe zbritjes në fushën e Netflix, video kasetat e vjetra (ose VHS, në qoftë se ... Read More

Piu qumësht me hudhër dhe nuk e besoi atë që i ndodhi

28/08/2019

Kjo pije mjekësore e krijuar nga spanjollët ka qenë një zbulim në fushën e shëndetit. Pirja, përveç parandalimit të shumë sëmundjeve, ka treguar se trajton ... Read More

Mjekët japin lajmin e keq për Iker Casillas

02/05/2019

Pavarësisht se kishte shpresa që portieri legjendar, Iker Casillas sërish të kthehej në fushën e lojës, mjekët kanë dhënë një lajm aspak të mirë. Mjekët ... Read More

Mbrojtësi i Tottenham pëson lëndim të rëndë, largohet nga loja

30/04/2019

Mbrojtësi i Tottenham, Jan Vertonghen, është detyruar të lëshojë fushën në ndeshjen kundër Ajax, pas një lëndimi të pësuar në hundë. Në Londër, po zhvillohet ... Read More

Babë e bijë diplomojnë në të njëjtën ditë, e në të njëjtin fakultet

30/04/2019

Inxhinieri i diplomuar në fushën e bujqësisë, Mehmet Fatih, nga Turqia dhe vajza e tij Fejza Yilldiz, 40-vjeçare, kanë diplomuar në të njëjtën ditë dhe ... Read More

Klopp: Rikthimi i Chamberlain i jashtëzakonshëm

26/04/2019

Alex Oxlade Chamberlain është rikthyer në fushën e blertë në ndeshjen e Liverpool kundër Huddersfield Town. ‘The Reds’ e mbyllen takimin me një fitore prej ... Read More

Formacionet zyrtare të derbit Man City – Tottenham

20/04/2019

Manchester City – Tottenham Hotspur rikthehen sërish në fushën e ‘Etihad Stadium’. Pak ditë pas ndeshjes së Ligës së Kampionëve ku skuadra e Mauricio Pochettino ... Read More

KMSHK diskuton për Kodin e Mediave si nevojë për ndryshimin dhe plotësimin e tij

15/04/2019

Duke marrë parasysh zhvillimet e fundit teknologjike, sidomos në fushën e mediave online, shpeshherë është diskutuar për nevojën e ndryshimit dhe plotësimit të Kodit të ... Read More

Solskjaer: Ja çfarë i thash Messit pas ndeshjes

11/04/2019

Ole Gunnar Solskjaer pas ndeshjes Manchester United 0-1 Barcelona është parë në fushën e ‘Old Trafford’, duke biseduar me Lionel Messin. Trajneri norvegjez nuk ka ... Read More

Shkarkohen shtatë drejtorë të shkollave në Gostivar

05/04/2019

Alsat 2019-04-05T15:10:41+02:00 Marrja e kompetencës së kryetarit Arben Taravari në fushën e arsimit nuk do të ketë befasi përderisa atë ministri i Arsimit e bën ... Read More

Turqia i kërkon Maqedonisë të arrestojë strukturat e FETO-s

03/04/2019

Alsat 2019-04-03T15:19:30+02:00 Maqedonia e Veriut dhe Turqia zotohen se do të bashkëpunojnë fortë në fushën e mbrojtjes për luftën kundër terrorizmit ndërkombëtar. Ministri i Mbrojtjes ... Read More

ASK sjellë ekspertë ndërkombëtarë të mësimdhënies për samitin e arsimit “Kosovo Learning Summit 2019”

01/04/2019

Pas dy samiteve tejet të suksesshme në fushën e arsimit, edhe këtë vit, American School of Kosova organizoi konferencën ndërkombëtare për mësimdhënës, për të tretën ... Read More