Tag: futbolli

Sturridge përjashtohet nga futbolli, mësojeni arsyen

18/07/2019

13:38 | 07/18/2019 Ish-sulmuesi i Liverpool, Daniel Sturridge, është përjashtuar nga futbolli për dy javë dhe është gjobitur me 75,000 paund pasi u shpall fajtor ... Read More

Njihuni me futbollistin më të pafat në botë

13/05/2019

21:22 | 05/13/2019 Sportet në përgjithësi, e futbolli në veçanti, ka një lidhje të fortë me fatin. Në këtë sport, edhe pse punon shumë, duhet ... Read More

Yaya Toure pensionohet nga futbolli

10/05/2019

16:32 | 10 Maj 2019 16:32 | 10 Maj 2019 Yaya Toure ka njoftuar tërheqjen nga futbolli dhe është gati të kryej punën e trajnerit, ... Read More

Tjetër natë e ‘çmendur’ futbolli, Tottenhami përmbysë Ajaxin dhe kalon në finale

08/05/2019

23:00 | 8 Maj 2019 23:00 | 8 Maj 2019 Liga e Kampionëve ka dhuruar një tjetër natë të ‘çmendur’ futbolli, me Tottenham Hotspur që ... Read More

Xavi Hernandez me një vendim befasues

02/05/2019

Xavi Hernandez ka vendosur të tërhiqet nga futbolli profesionist.  Ish-legjenda e Barcelonës së fundmi fitoi trofeun e kampionatit në Katar me Al Saddin, e që ... Read More

E dhimbshme: Casillas detyrohet të lë futbollin?

02/05/2019

Iker Casillas do t’i duhet të tërhiqet nga futbolli pas sulmit në zemër. Kështu ka deklaruar ish basketbollisti i Real Madridit dhe kardiologu, Juan Antonio ... Read More

Katër derbit që duhet t’i shikoni patjetër sot

27/04/2019

Dita e shtunë sjellë disa ndeshje futbolli për t’u mos u humbur. Gjitha ligat evropiane të futbollit kanë hyrë në fazën më të rëndësishme të ... Read More

ZYRTARE: Yossi Benayoun pensionohet nga futbolli

11/04/2019

Yossi Benayoun është pensionuar nga futbolli edhe zyrtarisht. Yossi Benayoun ka kohë që e ka paralajmëruar se do të pensionohet nga futbolli, gjersa sot e ... Read More

Po kthehet Mourinho, befason me skuadrën e re

06/04/2019

Jose Mourinho mund t’i kthehet futbolli në sezonin tjetër. Trajneri portugez është rrugës për t’u rikthyer në futboll, pas shkarkimit nga Manchester United në dhjetor ... Read More

20 lojtarët më të paguar në botë

02/04/2019

Bota e futbolli është duke ndryshuar nga viti në vit. Klubet më të mëdha botërore, sidomos ato evropiane, janë duke investuar shuma të majme në ... Read More

Futbolli shqiptar në zi, vdes ish-futbollisti i Kombëtares

26/03/2019

Futbolli shqiptar është në zi, pasi është mësuar pak më parë se ish futbollisti i njohur i Tiranës dhe Kombëtares Shqiptare, Ali Mema është ndarë ... Read More

Spanja do të vazhdojë ta thotë fjalën kryesore në Evropë – Top 15 talentët më të mëdhenj nga ky vend

22/02/2019

Futbolli spanjoll e ka thënë fjalën në vitet e fundit si me klube ashtu edhe me kombëtare. Klube si Real Madrid e Barcelona dominojnë në ... Read More