Tag: futbollist

Georgina rrëfen gjithçka për jetën me Ronaldon

20/04/2019

Për një futbollist, është e rëndësishme të ketë një familje solide dhe të ndjehet i kënaqur me veten. Cristiano Ronaldo nuk mund të ankohet në ... Read More

Lojtari i fundit i Premierligës që arriti ta driblojë Van Dijkun

30/03/2019

Deri më tani, asnjë futbollist i Premierligës nuk ka arritur ta driblojë qendërmbrojtësin e Liverpoolit, Virgil Van Dijkun, këtë sezon.Mbrojtësi holandez, Virgil Van Dijk, ka ... Read More

Mane: Kurrë s’më ka pëlqyer Playstation, është humbje kohe

25/03/2019

Sadio Mane mund të jetë futbollist fantastik dhe i dashuruar pas këtij sporti, por për habinë e shumë personave ai nuk është aspak tifoz i ... Read More

Zidane: S’isha idiot të shkoja në lokale nate, flija mirë dhe pija vetëm ujë

25/03/2019

Rrugëtimi i Zinedine Zidane drejt majës si futbollist profesionist ka qenë i gjatë dhe i lodhshëm. Legjenda franceze ka rrëfyer për jetën e vet si ... Read More

Edon Zhegrova ‘kapet mat’, kush është bukuroshja që ka në prehër?

24/03/2019

Përveç se është një futbollist tejet i talentuar, Edon Zhegrova është mjaft aktiv edhe në jetën e tij private.Futbollisti me prejardhje nga Lipjani momentalisht ndodhet ... Read More

Durmishaj i bashkohet Greqisë, pasi refuzoi Shqipërinë

24/03/2019

Fiorin Durmishaj tashmë është në të gjitha efektet një futbollist i kombëtares greke, pasi paraprakisht refuzoi Shqipërinë.Sulmuesi vlonjat, i cili refuzoi Shqipërinë për Greqinë, i ... Read More

Roma nuk heqë dorë nga Belotti, italiani shihet si zëvendësues i Dzekos

23/02/2019

Andrea Belotti duket se po kalon muajt e tij të fundit si futbollist i Torinos. Sulmuesi italian nuk e ka këtë edicion shkëlqimin e vitit ... Read More

Hysaj i ofrohet Interit, pasi klubi zikaltër nuk do ta blejë përfundimisht Sime Vrsaljkon

09/02/2019

Elseid Hysaj duket se po kalon muajt e tij të fundit si futbollist i Napolit. Lojtari dhe agjenti i tij nuk i kanë pasur marrëdhëniet ... Read More

Aliti prezantohet te Kalmar: I lumtur që ndodhem këtu

04/02/2019

Fidan Aliti është zyrtarisht një futbollist i skuadrës suedeze Kalmar. Mbrojtësi shqiptar ka kompletuar transferimin nga Skënderbeu i Korçës tek skuadra e famshme suedeze. Aliti ... Read More

Zyrtare: Dortmund blen përfundimisht Paco Alcacerin nga Barcelona

03/02/2019

Paco Alcacer zyrtarisht është një futbollist i gjigantit gjerman Borussia Dortmund. Sulmuesi spanjoll iu bashkua Dortmundit në verën e vitit të kaluar si huazim nga ... Read More

Bayerni gati ta zëvendësoj Robbenin me një tjetër holandez, Bergwijn objektivi i kampionëve të Gjermanisë

26/01/2019

Arjen Robben po kalon muajt e fundit si futbollist i Bayernit. Sulmuesi holandez në fund të edicionit do të largohet nga kampionët e Gjermanisë si ... Read More

Boateng udhëton drejt Spanjës, pritet të nënshkruajë me Barcelonën

21/01/2019

Kevin Prince Boateng duket se do të jetë futbollist i ri i Barcelonës. Sulmuesi ganez që aktivizohet me Sassuolon pritet të huazohet te Barcelona me ... Read More