Tag: Futbollisti

Foto/ Futbollisti i njohur konfirmon lidhjen me Oriola Marashin

26/03/2020

Dyshja e njohur, Oriola Marashi dhe futbollisti Eros Grezda prej kohësh janë  në qendër të vëmendjes për shkak të lidhjes, të cilën u munduan ta mbanin ... Read More

I ishte ndaluar dalja nga Brazili/ Arrestohet në Paraguaj Ronaldinho bashkë me të vëllain

05/03/2020

Futbollisti i famshëm Ronaldinho është arrestuar në Paraguaj pasi ka përdorur dokumente false për të hyrë në vendin e Amerikës Latine. Ai është arrestuar bashkë ... Read More

Taulant Xhaka dhe Arbnora kurorëzojnë dashurinë, i japin fund beqarisë para ardhjes së bebit

31/01/2020

Futbollisti Taulant Xhaka dhe partnerja e tij, Arbnora tashmë janë zyrtarisht burrë dhe grua. Çifti në fjalë janë duke pritur për t’u bërë prindër për ... Read More

Skandal në Bundesligë! Lojtari i Lajpcigut akuzohet për përdhunim, rrezikon burgun

09/01/2020

Futbollisti Stefan Ilsanker rrezikon të përfundojë prapa hekurave të burgur. Akuza e ngritur ndaj tij është vërtet e rëndë dhe nëse do të vërtetohet atëherë ... Read More

Statistikat fantastike të Rashicës në 7 ndeshjet e fundit me Werderin dhe Kosovën

11/06/2019

13:45 | 11 Qershor 2019 13:45 | 11 Qershor 2019 Padyshim futbollisti më i mirë kosovar për momentin është Milot Rashica. Rashica, përveç ndeshjeve me ... Read More

Icardi nuk përmbahet, publikon momente intime me bashkëshorten

29/04/2019

Futbollisti Mauro Icardi ka habitur të gjithë me veprimin e fundit në Instagram. Futbollisti i Interit, Mauro Icardi dhe bashkëshortja e tij, Wanda Nara kanë ... Read More

Fatmir Hysenbelliu pranon dhuratë nga Cristiano Ronaldo

23/04/2019

Fatmir Hysenbelliu ka publikuar dhuratën që e pranoi nga futbollisti i njohur Cristiano Ronaldo. Fatmir Hysenbelliu njihet për jetën luksoze që bën, ndërsa shumë herë ... Read More

Salah në top 100 personat me influencën më të madhe, ja si e komenton Klopp

19/04/2019

Futbollisti i Liverpool, Mohamed Salah, është përfshirë në top 100 njerëzit me influencën më të madhe në botë, sipas ‘Time Magazine’. Përkundër kontributit të madh ... Read More

Vedat Bajrami pranon dhuratë të veçantë nga Mergim Mavraj

16/04/2019

Aktori kosovar, Vedat Bajrami ka pranuar një dhuratë nga futbollisti Mergim Mavraj. Vedat Bajrami përmes rrjeteve sociale ka treguar se mori dhuratë një fanellë nga ... Read More

Gjyqtari e ndëshkoi me karton të kuq, futbollisti i ri i shkruan letër emocionuese

13/04/2019

Gjyqtari e ndëshkoi me karton të kuq, futbollisti i ri i shkruan letër emocionuese Futbolli përjetohet shumë nga ata që e praktikojnë në moshë të ... Read More

“Messi nuk do të arrijë kurrë nivelin e Maradonës”

11/04/2019

Lionel Messi nuk do të arrijë kurrë nivelin e Diego Maradonës. Kështu ka thënë ish futbollisti i Kombëtares së Argjentinës, Hector Enrique, që në vitin ... Read More

Ylli i futbollit bëhet baba për herë të dytë 

09/04/2019

Futbollisti i njohur është bërë sërish baba. Futbollisti i njohur i “Atletico Madrid”, Antoine Griezmann, është bërë baba për herë të dytë pasi bashkëshortja e ... Read More