Tag: futbollistit

Franck Ribery i vjedhin banesën në Firence/ Futbollisti paralajmëron largimin: Nuk vrapoj për milionat

06/07/2020

Banesa e futbollistit frances të Fiorentinës, Franck Ribery është vjedhur nga grabitësit dhe është vetë ai që publikon pamjet në Instagram nga shtëpia. Ribery thotë ... Read More

Djali i tij feston 10 vjetorin e lindjes, ja dhurata e Cristiano Ronaldos (Foto)

17/06/2020

Djali i futbollistit të njohur Cristiano Ronaldo ka festuar ditën e sotme 10 vjetorin e tij të lindjes. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Ronaldo ... Read More

Lojtari i Superligës me koronavirus, reagon Federata Shqiptare e Futbollit

03/06/2020

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar mbi rastin e futbollistit të Bylisit, i cili është prekur nga koronavirusi.  Me një njoftim zyrtar, FSHF shkruan se ... Read More

Erjona Sulejmani: Nuk bëj më foto nudo, tani kam fëmijë. Kam moral dhe familje

23/04/2020

Ish-gruaja e futbollistit, Blerim Xhemaili, Erjona Sulejmani ka folur më shumë për karrierën e saj si dhe për familjen. Duke thënë se është beqare, ajo ... Read More

Shkëlqeu mbrëmë në “Sanremo”, ja stilistja e njohur shqiptare që veshi Georginën

07/02/2020

Mbrëmjen e kaluar, partnerja e futbollistit të njohur Christiano Ronaldo, Georgina Rodriguez shkëlqeu në festivalin “Sanremo”, ku prezantoi krah italianit Amadeus dhe moderatores shqiptare Alketa ... Read More

Neymar i lë koment Rita Orës në foton e fundit

26/10/2019

18:19 | 10/26/2019 Rita Ora ka tërhequr vëmendjen e futbollistit me foton e fundit. Rita Ora është shumë e ndjekur në rrjete socilae dhe ndër ... Read More

Babai: Ja në cilën skuadër do të luajë Neymar në sezonin e ri

12/04/2019

Neymar nuk dëshiron të largohet nga PSG. Kështu ka deklaruar babai i futbollistit brazilian, duke iu bë thirrje tifozëve të PSG se mund të “flenë ... Read More

Vëllai i Shaqirit në Prishtinë për t’ia sjellë Kosovës Hadergjonajn

25/03/2019

Erdin Shaqiri, vëllai i futbollistit të famshëm shqiptar të Zvicrës, Xherdan Shaqirit, ka mbërritur në Prishtinë për ta, siç raportohet, ndërmjetësuar kalimin e Florent Hadergjonajt ... Read More

Motra e Icardit në versionin italian të spektaklit të të famshmëve ‘Big Brother’

20/03/2019

Ivana Icardi, motra e futbollistit argjentinas Mauro Icardi, do ta provojë veten në versionin italian të ‘Big Brother’ për të famshmit (‘Grande Fratello VIP’). Ajo ... Read More

Sarri: Duhet të shesim ndonjërin lojtar për ta mbajtur Hudson-Odoin

23/02/2019

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri është një tifoz i madh i futbollistit anglez Callum Hudson-Odoi. Talenti anglez ka qenë në qendër të afatit kalimtar të ... Read More

Gruaja e Ribery lind vajzë

18/02/2019

Franck Ribery është bërë sërish baba. Gruaja e futbollistit ka sjellë në jetë një vajzë. Lajmin e ka bërë të ditur vet lojtari i Bayern ... Read More

Ish-e dashura e Cristiano Ronaldos, Jasmine Lennard: Ai është gënjeshtar dhe psikopat me probleme mendore

09/01/2019

Jasmine Lennard është një nga ish-të dashurat e futbollistit me famë botërore, C hristiano Ronaldo. Dyshja ishin në lidhje 10 vite më parë, teksa Jasmine ... Read More