Tag: futbollit

Befason Neymar, tregon se kush është lojtari më i mirë kundër të cilit ka luajtur

19/07/2019

15:20 | 07/19/2019 Ylli brazilian i futbollit, Neymar JR, ka befasuar me deklaratën e tij të fundit, lidhur me lojtarin më të mirë që ka ... Read More

Kosova me rritje të jashtëzakonshme në ranglistën e UEFA-s

21/06/2019

14:10 | 06/21/2019 Sukseset e futbollit të Kosovës çdo ditë e më shumë po e marrin vëmendjen e opinionit jo vetëm në Kosovë, por edhe ... Read More

Mbappe, Messi, Sancho dhe top lojtarët më të vlefshëm

14/06/2019

8:46 | 14 Qershor 2019 08:46 | 14 Qershor 2019 Observatori i futbollit ‘CIES’ kanë bërë një renditje të lojtarëve më të vlefshëm në pesë ... Read More

Bota e futbollit mban zi pas vdekjes tragjike të Jose Antonio Reyes

01/06/2019

Bota e futbollit është shokuar me lajmin e Jose Antonio Reyes ka ndërruar jetë. Jose Antonio Reyes, vdiq në mëngjesin e së shtunës, më 1 ... Read More

FIFA e pezullon Raiolan, shkatërron planet e Liverpoolit dhe krijon kaos në tregun e transferimeve

11/05/2019

11:36 | 11 Maj 2019 11:36 | 11 Maj 2019 Shtëpia më e madhe e futbollit botëror, FIFA, i ka ndalur agjentit të diskutueshëm, Mino ... Read More

Valdes, Neuer dhe tani De Gea – Portierët nuk janë më të mirë pas moshës 30

03/05/2019

16:25 | 3 Maj 2019 16:25 | 3 Maj 2019 ‘Jetëgjatësia’ e portierëve duket se nuk po zgjat më në botën e futbollit. Kjo për ... Read More

Urimi i presidentit Agim Ademi për 3-vjetorin e anëtarësimit në UEFA

03/05/2019

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka uruar për tre vjetorin e pranimit të Kosovës në UEFA. Kosova sot feston tre vjetorin ... Read More

Edhe Mourinho dorëzohet para Messit, e quan ‘Zoti i Futbollit’

02/05/2019

20:31 | 05/02/2019 Lionel Messi edhe njëherë ka magjepsur audiencën e futbollit me paraqitjen e tij të mbrëmshme, kundër skuadrës së Liverpool. Ylli argjentinas shënoi ... Read More

Edhe Van Dijk dorëzohet para Messit: “Jam me fat që nuk luaj në La Liga”

02/05/2019

Edhe mbrojtësi më i shtrenjtë në histori të futbollit, Virgil van Dijk, është dorëzuar para Lionel Messit. Repzrentuesi holandez ka thënë se Lionel Messi është ... Read More

Mesazhi i Barcelonës për Casillasin që duhet ta lexojnë të gjithë

01/05/2019

Gjitha bota e futbollit është bashkuar për t’i ofruar mbështetje dhe uruar shërim sa më të shpejtë Iker Casillas. Portieri legjendar spanjoll, të mërkurën ka ... Read More

Gjithçka që duhet të dini për sulmin në zemër që përjetoi Iker Casillas

01/05/2019

Iker Casillas ka tronditur botën e futbollit me lajmin se ka pësuar një sulm në zemër. 38 vjeçari, të mërkurën gjatë stërvitjeve te Porto, ka ... Read More

Klopp tha se ‘Camp Nou’ nuk është tempull i futbollit, vjen përgjigja e Barcelonës

30/04/2019

Klopp tha se ‘Camp Nou’ nuk është tempull i futbollit, vjen përgjigja e Barcelonës Të mërkurën mbrëma Barcelona në ‘Camp Nou’ pret Liverpoolin, në ndeshjen ... Read More