Tag: futbollit

Çeki – Kosovë, njoftim i rëndësishëm për biletat e ndeshjes

16/10/2019

10:42 | 10/16/2019 Federata e Futbollit të Çekisë ka bërë të ditur numrin e saktë të biletave që janë ndarë për tifozët nga Kosovës në ... Read More

Nesër nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit FFK – DFB

13/10/2019

10:36 | 10/13/2019 Nesër në selinë e FFK-së do të nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit ndërmjet Federatës së Futbollit të Kosovës dhe Federatës së Futbollit të ... Read More

Sporti më brutal në botë është futbolli tradicional italian “Calcio Fiorentino”

27/09/2019

Pothuajse të gjithë janë të dhënë pas kësaj loje të bukur, futbollit, ku përfshihen edhe këta njerëz me tatuazhe të Florence’s së Italisë me futbollin ... Read More

“Të gjithë lojtarët me ngjyrë të largohen nga Serie A”

04/09/2019

20:27 | 09/04/2019 Futbollistët me ngjyrë në Serie A vazhdojnë të jenë cak i tifozëve të futbollit në stadiume, në ofendime racore. I fundit që ... Read More

Formacionet më të mira në botë sipas gazetarëve të ‘Daily Mail’

13/08/2019

Sot ka shumë debate në botën e futbollit se nga cilët lojtarë përbëhet formacioni më i mirë. Sigurisht, që në këtë formacion nuk mungojnë asnjëherë ... Read More

Mesazhi i presidentit Ademi: Forca Valon, Hekuran e Arbër, ju presim edhe më të fortë!

09/08/2019

20:55 | 9 Gusht 2019 20:55 | 9 Gusht 2019 Gjitha ligat evropiane të futbollit po bëhen gati për të nisur sezonin e ri. Shumë ... Read More

Befason Neymar, tregon se kush është lojtari më i mirë kundër të cilit ka luajtur

19/07/2019

15:20 | 07/19/2019 Ylli brazilian i futbollit, Neymar JR, ka befasuar me deklaratën e tij të fundit, lidhur me lojtarin më të mirë që ka ... Read More

Kosova me rritje të jashtëzakonshme në ranglistën e UEFA-s

21/06/2019

14:10 | 06/21/2019 Sukseset e futbollit të Kosovës çdo ditë e më shumë po e marrin vëmendjen e opinionit jo vetëm në Kosovë, por edhe ... Read More

Mbappe, Messi, Sancho dhe top lojtarët më të vlefshëm

14/06/2019

8:46 | 14 Qershor 2019 08:46 | 14 Qershor 2019 Observatori i futbollit ‘CIES’ kanë bërë një renditje të lojtarëve më të vlefshëm në pesë ... Read More

Bota e futbollit mban zi pas vdekjes tragjike të Jose Antonio Reyes

01/06/2019

Bota e futbollit është shokuar me lajmin e Jose Antonio Reyes ka ndërruar jetë. Jose Antonio Reyes, vdiq në mëngjesin e së shtunës, më 1 ... Read More

FIFA e pezullon Raiolan, shkatërron planet e Liverpoolit dhe krijon kaos në tregun e transferimeve

11/05/2019

11:36 | 11 Maj 2019 11:36 | 11 Maj 2019 Shtëpia më e madhe e futbollit botëror, FIFA, i ka ndalur agjentit të diskutueshëm, Mino ... Read More

Valdes, Neuer dhe tani De Gea – Portierët nuk janë më të mirë pas moshës 30

03/05/2019

16:25 | 3 Maj 2019 16:25 | 3 Maj 2019 ‘Jetëgjatësia’ e portierëve duket se nuk po zgjat më në botën e futbollit. Kjo për ... Read More