Tag: futet

Kapet specia e rrallë në ujërat e Vlorës

19/02/2020

Një peshk i veçantë është kapur në Rradhimë të Vlorës. Ai quhet peshku-gjalp dhe futet në familjen e peshkaqenëve. Emërtimi i tij shkencor është Ruvettus Pretiosus, ... Read More

Pjepri, frut antistres, vonon plakjen

18/06/2019

Pjepri futet në kategorinë e frutave më të shëndetshme. Ai njihet për vetitë e tij kundër stresit. Përveç se lufton të nxehtin, parandalon edhe plakjen ... Read More

Rekord në La Liga: Kjo është diferenca mes Barcës dhe Realit këtë sezon

19/05/2019

15:23 | 19 Maj 2019 15:23 | 19 Maj 2019 Ky edicion në La Liga do të futet në histori, për rekordin e pikëve që ... Read More

Rama: Nuk merret pushteti duke penguar negociatat

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T13:30:07+02:00 Partia Socialiste do të jetë në pushtet të paktën deri sa Shqipëria të futet në Bashkimin Europian. Deklarata vjen nga Kryeministri i Shqipërisë ... Read More

Zbulohet transferi i parë i Solskjaer te Man Utd

08/04/2019

Manchester United duket se do të futet seriozisht në afatin kalimtar veror. Manchester United po përgatitet që të hap arkën, për transferimet e mëdha që ... Read More

Juventusi do ta rivalizojë deri në fund Real Madridin dhe Manchester Cityn për Nicolo Zaniolon

19/03/2019

Nëse Roma nuk arrin të futet në Ligën e Kampionëve, një shumë e konsiderueshme e parave do të iknin nga duart e tyre. Kjo do ... Read More

Ronaldo nuk stërvitë me skuadrën, rrezikon ndeshjen me Napolin

27/02/2019

Cristiano Ronaldo ka pasur një problem në kyçin e këmbës dhe do të futet në teste për të kuptuar shkallën e lëndimit, Lajmi është konfirmuar ... Read More

Deputetja e VV-së, Kollçaku: Të fillojë edukata seksuale në shkolla (Video)

11/02/2019

Deputetja e Vetëvendosjes, Fatmire Kollçaku, ka thënë se në shkolla duhet të futet lënda e edukimit seksual, në mënyrë që të evitohen raste si ai ... Read More