Tag: Fytyra

Zbulohet fytyra e paraardhësit tonë që jetoi 3.8 milionë vjet më parë

06/09/2019

Fytyra jashtëzakonisht e plotë, që i përket një paraardhësi të hershëm njerëzor që jetoi 3.8 milionë vjet më parë, është zbuluar në Etiopi. Paraardhësi i ... Read More

Veprimet që duhet bërë për të shmangur rrudhat

22/08/2019

Fytyra ka nevojë për kujdes të vazhdueshëm që të ruajë elasticitetin, sidomos pas moshës 25 vjeç kur fillojnë të shfaqen edhe rrudhat e para, pasi ... Read More

Njerëzit të cilët vuajnë nga aknet plaken më ngadalë

05/07/2019

Të gjithë e dimë sa e mërzitshme është kur zgjohemi në mëngjes dhe shohim që fytyra na u është mbushur me akne. Sidomos, kur kemi ... Read More

LeBron James, ‘fytyra’ e NBA: Bije shikueshmëria e ‘Play Off’ pa ‘mbretin’

22/04/2019

LeBron James, ‘fytyra’ e NBA: Bije shikueshmëria e ‘Play Off’ pa ‘mbretin’ NBA po përballet me një problem që nuk e ka njohur viteve të ... Read More

Ky është urimi i Robertit për festën e Pashkëve

21/04/2019

Besimtarët e krishterë sot festojnë Pashkët. Me rastin e kësaj feste fytyra të njohura publike kanë shkruar mesazhe uruese për besimtarët e krishterë, shkruan lajmi.net. ... Read More

Hoqa dorë nga këto ushqime dhe puçrrat u zhdukën

20/04/2019

Të gjithë ata, fytyra e të cilëve ka tendencë akneike, duhet të shmangin me çdo kusht ushqimet e konservuara dhe të procesuara si pijet e ... Read More

Dua Lipa në ballinën e revistës së njohur franceze 

09/04/2019

Dua Lipa do të jetë fytyra të cilën do ta shohim në ballinën e revistës franceze "Elle". Këngëtarja Dua Lipa ka bërë të ditur nëpërmjet ... Read More

Santi Cazorla e pikëllon botën e futbollit me këtë veprim

08/04/2019

Santi Cazorla ishte mbrëmë fytyra tragjike e Villarealit. Villareali është mposhtur në udhëtim te Real Betisi me rezultat, 2:1. Mesfushori shumë i dashur nga tifozët ... Read More

Viçi që erdhi në jetë më dy fytyra dhe tre sy, përkundër pritjeve është ende gjalle e shëndosh (Foto)

13/09/2018

Ekspertët nuk prisnin që viçi që erdhi në jetë me dy fytyra, tre sy dhe dy hunda, të jetonte më shumë se një javë. Por, ... Read More

Loris Karius kthehet për herë të parë në Anfield Road pas gafave në finalen e Ligës së Kampionëve – Tifozët e Liverpoolin e presin me duartrokitje

08/08/2018

Portieri gjerman Loris Karius ka qenë fytyra tragjike e ndeshje finale të Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Liverpoolit, ku spanjollët fituan 3-1. U ... Read More

Spalletti: Interi ka nevojë për më shumë

29/07/2018

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, ka reflektuar nevojën për fytyra të reja pas humbjes nga Chelsea në miqësore përgatitore. Interi ishte lënë paq gjasa në ... Read More

Notat e lojtarve: Uruguai 0-2 Francë, Griezmann pothuajse i përkryer

06/07/2018

Uruguai u eliminua nga Kampionati Botëror dhe natyrisht se fytyra tragjike ishte portieri Muslera. Përpos Musleras, performancë të dobët realizoi edhe mesfushori i Juventusit, Bentancur ... Read More