Tag: fytyrë

Vetëm me një pyetje të thjeshtë mund të kuptoni nëse dikush po ju mashtron

09/10/2019

Është zhgënjyese të dyshosh se dikush po të gënjen në fytyrë, por për fat të mirë, mund të zbuloni në disa sekonda me një pyetje ... Read More

A skuqeni dhe ju kur pini alkool? Lexoni këtë

01/10/2019

Ka shumë njerëz që përfundojnë duke u skuqur në fytyrë kur pinë alkool—disave ju ndodh ky fenomen pasi kanë pirë shumë, të tjerët skuqen vetëm ... Read More

Princ Harry ndjek hapat e së ëmës, hyn në fushë të minuar

27/09/2019

Herri u pajis me mbrojtëse fytyre dhe trupi, një skenë që të kujton nënën e tij, Dianën. Vizita e princit Herri theksonte kërcënimin e vazhdueshëm ... Read More

Ky është ilaçi që shëron lythat pa dhimbje

17/09/2019

Lythat janë ato gungat e bezdisshme që shpesh shfaqen në duar, këmbë dhe ndonjëherë në fytyrë apo vende të tjera të trupit.Sipas Akademisë Amerikane të ... Read More

Njihuni me kremin natyral kundër rrudhave

31/08/2019

Me kalimin e viteve rrudhat që shfaqen në fytyrë janë një problem i vërtetë për shumë njerëz. Por për luftimin dhe parandalimin e tyre ju ... Read More

Receta që zhduk përgjithmonë qimet nga fytyra juaj

28/08/2019

Edhe femrat kanë qime në fytyrë dhe për këtë nuk ka asnjë befasi.Nëse jeni prej atyre femrave që e keni këtë problem, mos u shqetësoni. ... Read More

Mendoi se ishte puçërr në fytyrë por i doli kancer i lëkurës

28/07/2019

Një 24 vjeçare që jeton në New York, po shërohet nga kanceri i lëkurës në fytyrë pasi ajo fillimisht mendoi se ishte një puçërr.Gibson Miller ... Read More

Sa i vjetër është “Njeriu në Hënë”?

24/06/2019

Modeli në formë fytyre me dritë dhe errësirë në Hënën e plotë është një shembull klasik i pareidolias, ku mendjet tona krijojnë objekte të njohura ... Read More

Maska ideale kundër rrudhave, njollave dhe puçrrave të lëkurës

01/06/2019

Ka shumë faktorë që mund të shkaktojnë probleme të tilla si puçrra fytyre, njolla lëkure dhe rrudha. Stresi i përditshëm, ushqimi i dobët, mungesa e ... Read More

Çfarë tregojnë për shëndetin tuaj vijat dhe rrudhat në fytyrë?

31/05/2019

Të gjithë njerëzit kanë rrudha, vija apo shenja në fytyrë. Është pjesë e jetës të cilën duhet ta pranojmë. Por a e dini që rrudhat ... Read More

Fëmijët shënuan 1 Prillin, Ditën e gënjeshtrave

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T15:07:18+02:00 Me maska në fytyrë të inspiruar nga personazhe të ndryshme të filmave vizatimorë fëmijë të moshave të ndryshme “vërshuan” çerdhet, shkollat e rrugët ... Read More

Deputeti i PD-së qëllon Edi Ramën me ngjyrë në fytyrë

14/02/2019

Deputeti Partisë Demokratike, Edi Paloka qëlloi me ngjyrë në fytyrë kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama gjatë seancës së Kuvendit të Shqipërisë. Kryetari i Kuvendit, Gramoz ... Read More