Tag: fytyrën

Sa herë në ditë duhet ta lani fytyrën

06/12/2019

Ekspertët e Shoqatës Amerikane të Dermatologjisë theksojnë që nga mënyra se si lajmë fytyrën varet si do të duket lëkura jonë Pastrimi i drejtë i ... Read More

E rrallë, foshnja që lindi me shenjën e “Batmanit” në fytyrë i nënshtrohet operimit

11/10/2019

Foshnja amerikane që kishte lindur me shenjë të ‘Batmanit’ në fytyrën e saj iu ka nënshtruar me sukses operimit të parë pas fluturimit në Rusi. ... Read More

Përfitimet që i merrni nga vaji i ullirit nëse e përdorni në fytyrë

21/09/2019

Përderisa po hymë në sezonat ku duhet të kujdesemi për lëkurën dhe fytyrën tonë në mënyrë që mos të na thahet, të gjithë jemi duke ... Read More

Pse nuk duken mirë vetullat tuaja?

17/09/2019

Vetullat konturojnë fytyrën tuaj dhe i japin asaj strukturë, prandaj është e rëndësishme që t’i mbani ato sa më të rregullta gjatë gjithë kohës. Për ... Read More

Pesë përfitime nga Vitamina E

14/09/2019

Një përbërës thelbësor për thonjtë, flokët dhe fytyrën është Vitamina E, që është një antioksidant i fuqishëm i cili shfaq një efekt të mrekullueshëm në ... Read More

Lind viçi me “fytyrë njeriu” (Video)

14/09/2019

Një viç i deformuar çuditi fermerët me fytyrën e tij me dukje njerëzore. Një person e bëri një xhirim të shkurtër të kafshës mutante në ... Read More

Arsyet se pse lidhjet e gjata mund të dështojnë shumë lehtë pas martesës

29/08/2019

Ideja e martesës na bënë mbi të emocionuar dhe na përcjell një e qeshur e çmendur në fytyrën tonë. Të jetoni së bashku me personin ... Read More

Pse e rrudhosim fytyrën kur hamë limon?

05/07/2019

A keni mund ndonjëherë të hani limon pa e rrudhosur fytyrën? Jo. Por si mundet një frut si limoni të ketë këtë ndikim në lëvizjen ... Read More

Shikoni fytyrën tuaj dhe do të merrni përgjigjen me cilin ushqim po e teproni!

27/05/2019

Dieta e papërshtatshme mund të ketë efekt të keq në fytyrën tuaj, më së shumti në ngjyrën e tenit dhe në plakjen e hershme Dermatologia ... Read More

Linda Halimi më në fund publikon foton e plotë të vajzës

21/04/2019

Linda Halimi e ka zbuluar fytyrën e vajzës së saj. Këngëtarja Linda Halimi ditë më parë e ka sjellur në jetë fëmijën e saj të ... Read More

Test psikologjik: Gjeni cili nga këta fëmijë është vajzë

30/01/2019

Të gjeni gjininë e një fëmije vetëm duke shikuar fytyrën e tyre mund të jetë një gjë e ndërlikuar Shkencëtarët tregojnë se të rriturit dhe ... Read More

Deep Gestalt identifikon çrregullimet gjenetike, vetëm duke shikuar fytyrën e pacientit (Video)

18/01/2019

Algoritmi teknologjik Deep Gestald mund të identifikojë çrregullimet gjenetike ne fytyrën e pacientit, vetëm duke ia shikuar fytyrën. Nëpërmjet këtij sistemi, tejkalohen tri teknika në ... Read More