Tag: gabim”

6 sekretet e femrave që nuk kanë celulit

30/07/2019

Që të mos bëni edhe këtë vit të njëjtin gabim po ju sjellim disa sugjerime…Përpiquni të zbatoni të paktën 4 prej tyre… 1. Në vend ... Read More

E mbani shalqirin në frigorifer, nuk mund ta paramendoni çfarë gabimi bëni

03/07/2019

E doni shalqirin e ftohur? Nëse e vendosni në frigorifer bëni gabim shumë të madh. Ministria e Bujqësisë në Amerikë e ka dëshmuar këtë.Shkencëtarët kanë ... Read More

E mbani shalqirin në frigorifer? Nuk mund ta paramendoni se çfarë gabimi bëni

01/07/2019

E doni shalqirin e ftohur? Nëse e vendosni në frigorifer bëni gabim shumë të madh. Ministria e Bujqësisë në Amerikë e ka dëshmuar këtë. Shkencëtarët ... Read More

Mjeku këshillon të madh e të vogël: Mos flini më kurrë nga ana e djathtë! Mësoni arsyen

21/06/2019

Për ju që mendoni se nuk ka rëndësi ana nga e cila flemë, e keni gabim. Këshilla e doktorëve është kjo: Flini gjithmonë nga ana ... Read More

Veseli: Brovina ka bërë një gabim të madh, por unë besoj që e ka bërë pa dashje

17/05/2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se deputetja Flora Brovina ka bërë gabim të madh por ka qenë pa qëllim. Në një konferencë për ... Read More

Nurellari: Në Kosovë kishte pritje të ekzagjeruara për Samitin e Berlinit (Video)

01/05/2019

Këshilltari i kryekuvendarit Kadri Veseli, Adri Nurellari ka thënë se është gabim që për pa aftësinë tonë të presim që çështjet të na zgjidhte Samiti ... Read More

Osmani: Hashim Thaçi ende po e konsideron Kosovën “konflikt të ngrirë” (Video)

30/04/2019

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani ka thënë është gabim që politikanët e Kosovës ta përmendin shprehjen “konflikt i ngrirë” për vendin tonë. ... Read More

Gabimi i Donnarummas ia humb Milanit tri pikë

30/03/2019

Portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma, e bëri një gabim në fillim të ndeshjes, që në fund i kushtoi Milanit me tri pikë.Sampdoria arriti të sigurojë ... Read More

Në këtë shtet të Evropës mund të paguheni 2000 euro pa punuar asgjë

25/03/2019

Ju jeni gabim! Nëse ju pëlqen ideja për të fituar një rrogë, dhe mos bëni asgjë, shikoni këtë reklamë pune në Suedi. Projekti eksperimental, i ... Read More

Dymijë euro pagë “pa punuar” asgjë në Suedi (Foto)

12/03/2019

A mendoni se një punë ideale nuk ekziston? Ju jeni gabim! Nëse ju pëlqen ideja për të fituar një rrogë, dhe mos bëni asgjë, shikoni ... Read More

Abdixhiku: Do të ishte gabim nëse Isa Mustafa do ta refuzonte Thaçin për takim (Video)

28/02/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka thënë se do të ishte gabim nëse mbrëmë Isa Mustafa do ta refuzonte takimin me ... Read More

Adelina Berisha shfaqet joshëse në klipin e këngës “Gabim i bukur”

25/02/2019

“Gabim i bukur” është titulli i këngës më të re të Adelina Berishës, të cilën e ka kompletuar edhe nga ana vizuale. Projekti është prodhim ... Read More