Tag: gabime

Gabimet që i përsërisim çdo ditë sa herë bëjmë dush

05/08/2020

5 gabime tipike që bëjmë kur bëjmë dush. Larje për një kohë të gjatë Ashtu si uji i nxehtë, banja e gjatë e than lëkurën ... Read More

WhatsApp më në fund shton një veçori më se të nevojshme

26/06/2019

Një përditësim i ri i WhatsApp po mundësohet për përdoruesit, që mund të shpëtojë gabime të panumërta dhe të turpshme. Aplikacioni më i popullarizuar i ... Read More

10 arsye pse nuk ju zë gjumi natën

01/05/2019

Zakonisht këto shkaqe lidhen me gabime që po i bëni gjatë rutinës së përditshmërisë, të cilat jeni në kohë për t`i ndryshuar Vitet e fundit ... Read More

Nga Choupo-Moting te Messi, huqjet më të mëdha në histori të futbollit

09/04/2019

Gabime që nuk mund të besohen, si ai i Eric Maxim Choupo-Moting në ndeshjen mes PSG-së dhe Strasbourg-ut. Gjeste të pashpjegueshme, por jo të rrallë. ... Read More

Çfarë është ‘Atelofobia’, simptomat dhe shërimi prej saj!

13/02/2019

Frika se nuk ndiheni perfekt dhe gjeni gjithmonë një mijë gabime! Ky është një çrregullim psikologjik dhe quhet Atelofobia. Ja se çfarë është, simptomat dhe ... Read More

Gabimet, të cilave duhet shmangur në takimin e parë

08/02/2019

Kur jeni në pritje të takimit të parë me një partner potencial, janë disa gabime që duhen shmangur, në mënyrë që ai takim të shkojë ... Read More

Çdo ditë bëni këtë gabim derisa i lani dhëmbët, prandaj ju bëhen të verdhë!

20/01/2019

Higjiena orale dhe dentare është shumë me rëndësi për shëndetin e përgjithshëm Ka gabime te larja e dhëmbëve të cilat me siguri i bëni çdo ... Read More