Tag: garave

‘Kam humbur këmbët, por jo shpirtin tim të guximshëm’, historia emocionuese e Billy Monger

15/07/2019

Billy Monger ishte një yll në rritje në botën e garave motorike, deri në rrëzimin që pothuajse e vrau atë dhe ëndrrën e tij. Është ... Read More

Mbahet gara e diturisë për nxënësit e Kosovës

11/05/2019

Sot nxënësit e Kosovës të shkollave fillore dhe të mesme i nënshtrohen garave të diturisë. Gara Nacionale e Diturisë mbahet për të gjithë nxënësit në ... Read More

Kreu i FFK-së uron për Ligën e Veteranëve

09/04/2019

Presidenti i FFK-së Agim Ademi, ka uruar fillimin e garave për veteranët e futbollit të Kosovës. Në këtë ditë të shënuar, kreu i FFK ka ... Read More

Biletat për ndeshjen me Turqinë nga 10 mijë deri në 180 mijë. Por sa vende janë shitur deri tani?

22/03/2019

Limiti Kohor për të gjetur biletë është ora 18.00Shefi i sektorit të Garave pranë Federatës Shqiptare të Futbollit, Lysien Nurishmi, sot ka një rol të ... Read More

Stinori pranveror i futbollit në Kosovë fillon më 9 shkurt

31/01/2019

Komisioni i Garave i IPKO Superligës dhe Ligës së Parë e ka përpiluar kalendarin e garave për stinorin pranveror. Ky stinor do të nisë me ... Read More

As 40 pikët e Cappsit nuk e ndihmojnë Bashkimin, prizrenasit pësojnë humbje kundër Barsy Atyraut

09/01/2019

Bashkimi ka pësuar humbje në kuadër të garave evropiane në Ligën Ballkanike. Prizrenasit nuk kanë arritur të përballojë skuadrën kazake të Barsy Atyrau, e cila ... Read More

Prishtina humb kundër Pinar Karsiyakas në FIBA Europe Cup

09/01/2019

Prishtina ka pësuar humbje në kuadër të garave evropiane në FIBA Europe Cup. Prishtinasit nuk ka arritur të përballojë skuadrën turke të Pinar Karsiyakass, e ... Read More

Viti i Lewis Hamilton, Formula 1 kalon në dominimin e Mercedesit

02/01/2019

Kampionati Botëror i Formula 1 i vitit 2018 ishte i 69-të me radhë i garave të veturave të shpejta. Shoferët dhe skuadrat konkurruan në njëzet ... Read More

MPB, aksion kundër garave joligjore të motoçiklistëve

12/08/2018

12 August 2018 / 16:42 Ministria e Brendshme është vënë në kërkim të organizatorëve të garave joligjore me motoçikleta. Në këtë kuadër policia mbrëmë ka ... Read More