Tag: garë

Sot fillon edicioni i ri i NBA, ja parashikimet finale

22/10/2019

Pritet që të ketë spektakël e një garë të vërtetë ku vështirë është edhe të përcaktohet favoriti i sivjetëm.  Ekspertët e New York Times, Harvey ... Read More

Interit i rritet konkurrenca për Dzekon

06/08/2019

22:14 | 08/06/2019 Një skuadër tjetër ka hyrë në garë për Edin Dzekon. 33 vjeçari nga Bosnja, është rrugës për t’u larguar nga Roma këtë ... Read More

Zgjedhjet në veri, Policia me plan operativ për incidentet e mundshme

19/05/2019

Sot në katër komunat e veriut do të zhvillohen zgjedhjet për kryetarë. Në garë do të jenë tri subjekte politike, teksa dy prej tyre janë ... Read More

Gara për Këpucën e Artë – Ja si qëndrojnë statistikat

29/04/2019

Një garë e ashpër po zhvillohet për çmimin individual, ‘Këpuca e Artë’. Për dallim prej viteve të tjera, këtë vit është ylli portugez, Cristiano Ronaldo, ... Read More

Milan kërkon transferimin e të ‘dëshpëruarit’ te Barcelona

26/04/2019

Milan po planifikon të hyjë seriozisht në garë për sulmuesin e Barcelonës, Malcom Reprezentuesi brazilian është i gatshëm të largohet nga ‘Camp Nou’, pas një ... Read More

Sensacioni i Evropës transferohet te Real Madrid

25/04/2019

Real Madrid është skuadra e radhës që ka hyrë në garë për talentin e Borussia Dortmund, Jadon Sancho. Zinedine Zidane me t’u rikthyer te Real ... Read More

Shkollat profesionale, programe për tërheqjen e nxënësve

20/04/2019

Alsat 2019-04-20T15:56:46+02:00 Shkollat e mesme profesionale tashmë kanë hyrë në garë se kush do të pranojë numër më të madh të semimaturantëve, përkatësisht nëse do ... Read More

Gundogan mendon se fati është arsyeja pse Liverpool është në garë për titullin

13/04/2019

Gundogan mendon se fati është arsyeja pse Liverpool është në garë për titullin Ylli i Manchester City, Ilkay Gundogan, ka zbuluar arsyen pse skuadra e ... Read More

Trajneri i Ajaxit: Jemi ende në lojë

11/04/2019

Trajneri i Ajax, Erik Ten Hag, ka deklaruar se skuadra e tij është ende në garë në Ligën e Kampionëve. Ajax ka luajtur barazim 1:1 ... Read More

Theu të dyja këmbët, Cerio publikon foto nga spitali

09/04/2019

Samantha Cerio e cila dje theu të dyja këmbët gjatë një gare tashme ndihet më mirë. Ajo iu nënshtrua një operacioni në spital të hënën ... Read More

Van Gaal e parashikon fituesin e Ligës së Kampionëve

27/03/2019

Ish-trajneri i Manchester Unitedit e ka vlerësuar Liverpoolin si skuadrën më të mirë të mbetur në garë për titullin e Ligës së Kampionëve, duke shtuar ... Read More

Kush është favorit në bastoret e Eurovisionit, dhe sa ka shanse Shqipëria të fitojë këtë vit

23/03/2019

Evrovizioni këtë vit, edhe si çdo vit tjetër, pritet që të jetë një garë interesante dhe shumë e ngushtë. Uebfaqja Eurovisionworld, ka publikuar se sa ... Read More