Tag: gazeta

Kur Kosova kishte 6 traktorë dhe 16 shtëpi me rrymë

23/05/2020

Gazeta prestigjioze gjermane ‘Der Spiegel’ ka publikuar nje shkrim të vitit 1969 nga arkiva për gjendjen politike dhe ekonomike të shqiptarëve në Kosovë gjatë luftës ... Read More

Alketa Vejsiu këndon në Sanremo në krah të Bobby Solo-s

07/02/2020

“Gazeta Shqiptare” është gazeta e pavarur më e vjetër në Shqipëri.E themeluar në 1927, publikimi i saj u ndërpre në 1939, me pushtimin fashist të ... Read More

Ndryshimet klimatike janë duke kërcënuar shëndetin e fëmijëve në mbarë botën

29/11/2019

Sipas një raporti të ri nga gazeta e mjekësisë ‘The Lancet’, efektet e ndryshimeve klimatike do të shpërndahen në mënyrë të pabarabartë dhe fëmijët do ... Read More

Ja kur u prodhua çamçakëzi

23/09/2019

Ky portal menaxhohet nga Gazeta Observer Sh.P.K. Materialet, informacionet, fotografitë dhe videot janë të mbrojtura me të drejta autoriale. Ato nuk mund të kopjohen, të ... Read More

Disa ide të mrekullueshme për përdorimin e shisheve plastike

20/09/2019

Ky portal menaxhohet nga Gazeta Observer Sh.P.K. Materialet, informacionet, fotografitë dhe videot janë të mbrojtura me të drejta autoriale. Ato nuk mund të kopjohen, të ... Read More

Ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni para gjumit

07/06/2019

Ky portal menaxhohet nga Gazeta Observer Sh.P.K. Materialet, informacionet, fotografitë dhe videot janë të mbrojtura me të drejta autoriale. Ato nuk mund të kopjohen, të ... Read More

Për një trup të bukur dhe me muskuj ju duhen këto ushqime

26/05/2019

Ky portal menaxhohet nga Gazeta Observer Sh.P.K. Materialet, informacionet, fotografitë dhe videot janë të mbrojtura me të drejta autoriale. Ato nuk mund të kopjohen, të ... Read More

Njeriu më i vogël në botë…

02/05/2019

Ky portal menaxhohet nga Gazeta Observer Sh.P.K. Materialet, informacionet, fotografitë dhe videot janë të mbrojtura me të drejta autoriale. Ato nuk mund të kopjohen, të ... Read More

Infeksioni që po rrezikon njerëzimin, këto janë simptomat dhe trajtimi

09/04/2019

Candida auris është infeksioni që ka alarmuar botën me përhapjen e tij të shpejtë. Gazeta Shneta ju sjell simptomat dhe mënyrën se si duhet të ... Read More

Dalin pamjet, si u vra Arbër Bako në burgun famëkeq të Koridhalos në Greqi (Video)

02/04/2019

Gazeta greke “To Vima” ka publikuar pamjet e kamerave të sigurisë që kanë filmuar momentin e vrasjes së një të burgosuri shqiptar në burgun e ... Read More

Gazeta Blick shkruan për festivalin e parë shqiptar që do të mbahet në Zvicër

01/04/2019

Gazeta Blick shkruan për festivalin e parë shqiptar që do të mbahet në Zvicër Gazeta zvicerane, Blick ka shkruar për festivalin e parë muzikor shqiptar ... Read More

Gazeta zvicerane: As Franca e as Brazili, askush si Kosova e Bernard Challandes

28/03/2019

Gazeta zvicerane “Le Matin” ka mbetur e mahnitur me ecurinë e Kombëtares së Kosovës kohëve të fundit, duke e lartësuar atë si më të mirën ... Read More