Tag: Gazmend

Kosova U15 merr pjesë në turneun zhvillimor të UEFA-s në Kamëz

18/09/2019

Trajnerët e Kombëtares U15, Gazmend Haliti e Isa Sadriu për këtë turne kanë ftuar 20 futbollistë, që luajnë në klube evropiane dhe ato vendore.  Ndeshjen ... Read More

“Dorëzohet” Meta pranon propozimin e Cakajt për ambasador në Spanjë

23/04/2019

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka emëruar Gazmend Barbullushin në detyrën e ambasadorit të Shqipërisë në Spanjë. Ai njëkohësisht do të mbajë edhe postin e ... Read More

Muhaxheri flet për zgjedhjet e brendshme të LDK-së

20/03/2019

Kryetari i komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka folur për zgjedhjet e brendshme të Lidhjes Demokratike të ... Read More

KMDLNj: Avokatit nga Drenasi nuk iu prezantua urdhër arresti gjatë arrestimit

01/03/2019

Këshilli për Mbrojtjen dhe të Drejtat e Lirive të Njeriut (KMLDNj), ka vizituar avokatin Gazmend Halilaj, cili po mbahet në ndalim policor 48 orësh në ... Read More

Prokuroria: Avokati Gazmend Halilaj nuk u arrestua, ai u ftua për intervistim

20/02/2019

Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka njoftuar se avokati Gazmend Halilaj, nuk është arrestuar siç është raportuar në media, por se i njëjti ka qenë i ... Read More

Lirohet avokati Gazmend Halilaj

20/02/2019

Është liruar avokati Gazmend Halilaj, i cili u arrestua pak më parë lidhur me rastin e abuzimit të së miturës nga Drenasi. Lexo po ashtu: ... Read More

Arrestohet avokati që sinjalizoi abuzimin e së miturës nga Drenasi

20/02/2019

Avokati i vajzës nga Drenasi, Gazmend Halilaj është arrestuar sot nga Inspektorati i Policisë së Kosovës (IPK). Halilaj e konfirmoi vet lajmin e arrestimit përmes ... Read More

Kryetari i Këshillit të Cilësisë: Të hënën vendoset për akreditimin e programeve

31/01/2019

Kryetari i Këshillit Shtetëror të Cilësisë, Gazmend Luboteni ka bërë të ditur se deri ditën e hënë, ky këshillë do të vendos përfundimisht se cilat ... Read More