Tag: Gjakovës

Ky është gjakovari që jeton me katër ujq në shtëpi

18/07/2019

Hysni Rexhaj nga komuna e Gjakovës, është kultivues i shumë shpezëve. Përveç kësaj ai në kopshtin e tij mban edhe katër ujq, njërin prej tyre ... Read More

1.5 milion euro për dy projekte të rëndësishme për Komunën e Gjakovës

15/05/2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi dhe kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, nënshkruan sot dy memorandume bashkëpunimi për mbështetje financiare për ... Read More

Komuna e Gjakovës kundër gurëthyesit në fshatin Kusar

15/05/2019

Banorët e fshatrave Kusar, Dol, Pjetërshan, Lipovec, Raçë, Moglicë të Komunës së Gjakovës sot protestuan në afërsi të Shpellës së Kusarit kundër dëmtimit të pyjeve ... Read More

Arrestohen tre persona të dyshuar për grabitje të armatosur në Gjakovë

15/05/2019

Policia e Kosovës në rajonin e Gjakovës, ka bërë të ditur se më datë 14.05.2019 në ora 19:30, në stacionin policor Gjakovë është raportuar një ... Read More

Autobusi godet një këmbësor në Gjakovë

10/05/2019

Prokuroria e Gjakovës njofton se sot rreth orës 08:35, në rrugën “ Nëna Terezë” Gjakovë, në afërsi të Gjykatës Themelore , i dyshuari Sh. M., ... Read More

Vetvritet një 32 vjeçar nga Malisheva, Prokuroria jep detaje

09/05/2019

Sot rreth orës 07:00 të mëngjesit, Prokuroria e Gjakovës ka pranuar informatën se në fshatin Senikë, Komuna e Malishevës, është gjetur një trup i pa ... Read More

Vesli kërkon gjykatë ndërkombëtare për zbardhjen e krimeve serbe në Kosovë

27/04/2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, në tubimin përkujtimor në 20-vjetorit të masakrës në Meje të Gjakovës, tha se “çdo vit sa ne pikëllohemi, ekzekutuesit e ... Read More

​Fort Dodge dhuron pajisje sportive për shkollat e Gjakovës

26/04/2019

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, sot ka pritur në takim një delegacion nga Fort Dodge, qytet me të cilin Gjakova është e binjakëzuar ... Read More

Pashkët, Komuna e Gjakovës paralajmëron bizneset për ditën e pushimit

16/04/2019

Komuna e Gjakovës ka paralajmëruar subjektet afariste të kësaj komune se të hënën e 22 prillit duhet të pushojnë për shkak të festës së Pashkëve ... Read More

Një muaj paraburgim për lëndim të lehtë trupor

10/04/2019

Gjykata Themelore në Gjakovë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjakovës, duke i caktuar masën e paraburgimit prej tridhjetë ditëve të pandehurit A.K., për ... Read More

“Viva Fresh Store” shpërblen zjarrfikësit në Gjakovë

28/03/2019

Qendrën e zjarrfikësve në qytetin e Gjakovës, sot e vizitoi pronari i kompanisë Viva Fresh sh.p.k, Xhevdet Rexhepi me ç’rast i falënderoi të gjithë ata ... Read More

Një i vrarë dhe një i plagosur në një fshat të Gjakovës

12/03/2019

Nga një konflikt i armatosur në një fshat të Gjakovës, një person ka mbetur i vrarë, ndërsa një tjetër i plagosur. Këtë e ka konfirmuar ... Read More