Tag: gjallë

Shpallet lojtari i ndeshjes, fiton një pulë

23/07/2019

19:27 | 07/23/2019 Sulmuesit të Nyasa Big Bullets, Hassan Kajoke iu dhurua një pulë e gjallë pas ndeshjes kundër Karonga United në fundjavë pasi u ... Read More

“Basha: Shqipëria, si Europa, ne e kemi bërë zgjedhjen!

15/04/2019

Kryetari i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha po mundohet të mbajë gjallë frymën e protestës mes mbështetësve të tij, e këtë e tregon edhe me ... Read More

Liverpool merr tri pikë të arta ndaj Southampton, mban gjallë shpresën për titullin

05/04/2019

Liverpool merr tri pikë të arta ndaj Southampton, mban gjallë shpresën për titullin Skuadra e Liverpool ka arritur që me shumë mund të marrë tri ... Read More

Peshkatari arriti të shpëtonte nga hipopotami që e mbajti të bllokuar për dhjetë minuta (Video)

07/01/2019

Mathew Wanjiuku është me fat që ka mbetur gjallë, pasi shpëtoi nga dhëmbët e një hipopotami të uritur, që e mbajti të bllokuar për dhjetë ... Read More

Miliarderi indian vazhdon të befasojë, tanimë dhuron 600 makina për punonjësit e tij (Foto)

05/11/2018

Nëse Edmondo de Amicis do të ishte ende gjallë, ai ndoshta do të kishte zgjedhur indianin Sanjiv Dholakia si frymëzim për personazhin e tij në ... Read More

Organizmi më i madh i gjallë në botë, drejt vdekjes

18/10/2018

Shkencëtarët paralajmërojnë se pylli i lashtë, që konsiderohet të jetë krijesa më e madhe e gjallë e vetme në botë, po vdes, pavarësisht nga të ... Read More

Vijojnë punimet për gazsjellësin në Vodno

15/10/2018

15 Tetor 2018 / 18:12 Aktivistë qytetar dhe ambientalistë edhe sot tentuan me mburojë të gjallë ta pengojnë ndërtimin e gazsjellësit në Vodno. Organizatat joqeveritare ... Read More

Vodno, vazhdojnë punimet për gazsjellësin

12/10/2018

12 Tetor 2018 / 15:32 Aktivistët nga iniciativa “E dua Vodnon” edhe sot me mburojë të gjallë e mbrojtën malin. Punimet e ndërtimit dhe prerjet ... Read More

Xanakopulos: Marrëveshja e Prespës është gjallë

05/10/2018

Marrëveshja e Prespës kuptohet se është gjallë. Të dyja palët, edhe IRJM edhe Greqia, janë të vendosur që të luftojnë që marrëveshja të hyjë në ... Read More

Horoskopi në plazh, ashtu siç 12 shenjat parashikojnë

03/08/2018

Si janë 12 shenjat nën diell? Dashi është i gjallë, ndërsa Bricjapi, gjithmonë i rezervuar, preferon vende të izoluara. Duke qenë se jemi në mes ... Read More

“Ndjeja dhëmbët që po mi ngulte në mish”: Modelja e tregon momentin kur u kafshua nga peshkaqeni (Foto)

10/07/2018

Modelja e Instagramit nga Kalifornia e Shteteve të Bashkuara, ka thënë që ndjehet me fat që shpëtoi gjallë, pasi notoi me peshkaqenët në Bahama. Katrina ... Read More

Brazili kthehet në lojë, shënon Agusto

06/07/2018

Brazili ka arritur të shënojë për 2-1 dhe për t’i mbajtur gjallë shpresat në 15 minutat e fundit që të shënojë edhe golin e barazimit. ... Read More