Tag: gjashtë

Qytetarët flasin për grevën e SBASHK-ut

19/01/2019

Greva që ka filluar tash e gjashtë ditë në institucionet arsimore dhe mbi 3 jave te ato shëndetësore, po komentohet në mënyra të ndryshme nga ... Read More

Besimtarët ortodoksë festojnë “Ujin e Bekuar”

19/01/2019

Temperatura e liqenit të Ohrit ishte vetëm gjashtë gradë, por nuk ishte një pengesë që pas kryqit të kërcejnë 100 notues, duke përfshirë edhe shumë ... Read More

Sfidon temperaturat -60 gradë për të mbledhur fonde për vajzën e sëmurë (Video)

17/01/2019

Ai ka vrapuar për rreth gjashtë orë në temperatura që i kalonin -60 gradë celsius. I pajisur me një maskë të veçantë për frymëmarrjen dhe ... Read More

Feronikeli rikthen Konen

16/01/2019

Ben Hamed Kone është rikthyer te Feronikeli, pas një aventure gjashtë mujore në Zvicër. Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë kishte kaluar te Xamax ku ka ... Read More

Gjilani ndërpret marrëveshjen me Muçën

15/01/2019

Gjilani dhe Ledion Muça i ka ndarë rrugët pas gjashtë muajsh bashkëpunim. Ka qenë klubi vetë që e ka njoftuar ndarjen mes palëve. “Gjilani sot ... Read More

Shkëlqen me 57 pikë James Harden në fitoren e Houstonit kundër Memphisit

15/01/2019

Mbrëmë janë zhvilluar gjashtë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë. Houston Rockets ka shënuar edhe një fitore në rrugëtimin drejt “play-off” ... Read More

Vetëvendosje thotë se Qeveria Haradinaj po tenton të shkatërrojë Telekomin

12/01/2019

Moszbatimi i dymbëdhjetë pikave të rezolutës së miratuar në Kuvendin e Kosovës, tash e gjashtë muaj për ndërmarrjet publike të Telekomit dhe Postës së Kosovës, ... Read More

Batshuayi rikthehet nga huazimi, Roma dhe Everton pas sulmuesit belg

11/01/2019

Michy Batshuayi është rikthyer në Chelsea pas huazimit gjashtë mujor te Valencia. Klubi spanjoll nuk ka pranuar blerjen përfundimtare të lojtarit, kësisoj ai është rikthyer ... Read More

Portland Trail Blazers ndal serinë fantastike të Houstonit

06/01/2019

Pas gjashtë fitoreve radhazi, Houston Rockets më në fund është mposhtur. Skuadra nga Teksasi kishte marrë gjashtë fitore radhazi duke mposhtur skuadra të forta si ... Read More

Agjenti dhe babai i Andersenit: Kërkohet nga gjashtë klubet më të mëdha në Itali dhe Angli

05/01/2019

Agjenti i mbrojtësit të Sampdorias, Joachim Andersen ka thënë se danezi kërkohet nga gjashtë klubet më të mëdha në Itali dhe Angli. Përveçse është babai ... Read More

Mavraj prezantohet te Ingolstadti

04/01/2019

Mërgim Mavraj edhe zyrtarisht është lojtar i ri i skuadrës gjermane Ingolstadt. Pas gjashtë muajve të kaluar në Greqi te Arisi, Mavraj është rikthyer përsëri ... Read More

Rikthim fantastik nga Rockets, i jashtëzakonshmi Harden me treshe vendimtare mposhtë kampionin në fuqi

04/01/2019

Houston Rockets ka marrë fitoren e gjashtë radhazi në NBA, ku kësaj radhe ka triumfuar te kampioni në fuqi Golden State Warriors. Kampionët në fuqi ... Read More