Tag: gjashtë

Shitet për 1.3 milionë dollarë laptopi me gjashtë lloje maluerësh

30/05/2019

Laptopi i pajisur me gjashtë lloje maluerësh shumë të rrezikshëm është shitur në një ankand online për 1.3 milionë dollarë. Blerësi i laptopit 11 vjeçar ... Read More

Bardhi për letrën e gjashtë të Ramës: Shpresoj të jetë e fundit, je i pafuqishëm

28/05/2019

  Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur letrës së gjashtë publike të kryeministrit Edi Rama, duke shpresuar, siç thotë ai, ... Read More

Rama nuk dorëzohet, i shkruan letrën e gjashtë Bashës

27/05/2019

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka shkruar edhe letrën e gjashtë publike në adresë të kreut të opozitës Lulzim Basha. Rama edhe njëherë tjetër ka ... Read More

Ekonomia e mbijetesës, 56% e shqiptarëve të vetëpunësuar

24/05/2019

Në 10 të punësuar në Shqipëri, gati gjashtë prej tyre janë të vetëpunësuar ose punojnë në biznesin e familjet. Në mungesë të alternativave të tjera, ... Read More

Korridori i krimit të organizuar në Ballkan, bënë pjesë edhe Kosova

21/05/2019

Iniciativa Globale Kundër Krimit të Organizuar në gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor ka publikuar raportin mbi funksionimin e grupeve kriminale që kontrollojnë një korridor, i ... Read More

Komisioni hetimor për dëbimin e shtetasve turq miraton draft-raportin

15/05/2019

Komisioni hetimor parlamentar për me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq ka miratuar draft-raportin e tij. “Me 7 vota pro të anëtarëve ... Read More

Kafeja nuk është e dëmshme nëse nuk pini mbi 6 filxhanë në ditë

14/05/2019

Për të gjithë ata që pinë gjashtë filxhanë kafe në ditë, hulumtimet e reja sugjerojnë se kjo nuk është një ide e mirë. Një studim ... Read More

Zgjidhet Rektori i Universitetit Publik “Ukshin Hoti” në Prizren

14/05/2019

Në mbledhjen e mbajtur më 14.05.2019 me votim unanim të anëtarëve prezentë (gjashtë vota) të Këshillit Drejtues është zgjedhur Rektor në Universitetin “Ukshin Hoti” në ... Read More

Lufta në Kosovë, Hajriz Dvorani tregon si iu vranë pesë vëllezër për një ditë

12/05/2019

Deri në vitin 1999 i kishte gjashtë djem. Por, në një ditë të kobshme prilli Idriz Dvoranit nga Tërsteniku i mbeti vetëm një djalë. Më ... Read More

WhatsApp nuk do funksionojë në miliona celularë

10/05/2019

WhatsApp ka njoftuar se do ndalojë së funksionuari në të gjithë celularët Ëindoës për gjashtë muaj.Aplikacioni i mesazheve nuk do të punojë tek celularët e ... Read More

Samiti në Tiranë, Thaçi e Vuçiç shtrëngojnë duart (Foto)

09/05/2019

Presidentët e gjashtë vendeve të rajonit u mblodhën në Tiranë për të vijuar traditën e samiteve të Brdo Brijonit një iniciativë e lansuar që në ... Read More

Aktakuzë për fajde, krim i organizuar, detyrim dhe organizimi i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm

08/05/2019

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka ngritur sot aktakuzë kundër gjashtë të pandehurve për shkak se të njëjtit kanë kryer veprat penale “Fajde” ... Read More