Tag: gjë

Vazhdon hapja e arkivave, 2po2 publikon fotografi të 10 viteve më parë

15/01/2019

Është bërë në trend tashmë sfida e publikimit të imazheve të 10 viteve më parë. Kjo gjë po ndodh edhe me personazhet VIP shqiptarë, të ... Read More

Kina do të ‘ndërtojë shtëpi në hënë nëpërmjet teknikës 3D’, planifikon të rikthehet në fund të vitit (Foto)

14/01/2019

Kina dëshiron të jetë shteti i parë që ndërton bazë në hënë, gjë të cilën pretendon se do ta realizojë nëpërmjet teknikës 3D. Zyrtarë të ... Read More

I shënojnë tre gola dhe nuk pranojnë asnjë gjuajtje në portën e tyre, por në fund Fulham e humb ndeshjen

13/01/2019

Një gjë e pazakontë ka ndodhur në elitën e futbollit anglez. Burnley ishte nikoqir i Fulhamit, në një ndeshje ku pikët për të dyja skuadrat ... Read More

Jeto duke dashur të jesh ai që je!

11/01/2019

Liria është e vetmja gjë që nuk mund ta keni, nëse nuk jeni të gatshëm ta ndani me të tjerët. Ralph Epperson Abdirahim IdriziPoliklinika “Galaxy”[email protected] ... Read More

Hoqi dorë nga froni i mbretërisë dhe u arratis me të dashurën e tij (Foto)

07/01/2019

Më mirë të kesh përkrah një modele se sa të jesh mbret. Këtë gjë e ka faktuar sulltani Muhamed V, i cili hoqi dorë nga ... Read More

Më thuaj si punon, të të them sa dhe si lodhesh

29/12/2018

Për të mos shkuar në punë do të bënim çdo gjë. Pasi orët në zyrë të lodhin jashtëzakonisht si dhe të sjellin humor të keq ... Read More

Mësuesja merr dhuratë nga e cila preket shumë, nga nxënësja e cila nuk kishte “asgjë për të dhënë” (Foto)

24/12/2018

Të gjithëve na thuhet se Krishtlindjet janë koha kur supozohet se duhet dhënë diçka, gjë e cila mund të mos jetë edhe aq e lehtë, ... Read More

Shumica thonë që horoskopi indian është më i sakti: Mësoni cila shenjë çfarë kuptimi ka

17/12/2018

Me gjithë astrologjinë perëndimore në të cilën çdo gjë orientohet në 12 shenja të qarkut tropikal kafshëror, ekziston astrologjia indiane e cila mbështetet në yje. ... Read More

Pishinat sipër ndërtesave të larta të ‘domosdoshme’ (Foto)

16/12/2018

Ndërtesat e larta që po ndërtohen në zonat më të frekuentuara turistike, e kanë edhe një gjë të ‘domosdoshme’ për të qenë sa më të ... Read More

Zgjidhni modelin që bën për ty: Frizurat moderne të meshkujve për vjeshtë

13/12/2018

Vjeshta është shumë afër, gjë që sjell raste për të provuar frizura të reja të përshtatura për këtë stinë të vitit. Nëse ende nuk keni ... Read More

Can jashtë ekipit, Bernardeschi rikthehet

30/11/2018

Përkundër faktit se Massimiliano Allegri ka aluduar në rikthim të Emre Canit, një gjë e tillë nuk do të ndodhë. Tekniku juventin ka konfirmuar se ... Read More

Rreziqet e fshehura në ushqimet e ‘shëndetshme’ që mund të shkaktojnë sëmundje

26/11/2018

Zgjoheni në mëngjes, hani diçka të shijshme e të shëndetshme. Të njëjtën gjë e përsëritni në drekë dhe në darkë me qëllimin që të ushqeheni ... Read More