Tag: gjëja

Ndryshimi që i ndodh trupit tuaj kur hiqni dorë nga duhani

30/10/2019

Ndërprerja e konsumimit të duhani është gjëja më e mirë që do të bënit ndonjëherë. Një ndër përfitimet kryesore të lënies së cigares ka të ... Read More

Harrojeni sodën, ky përbërës do ta shërojë menjëherë djegien e lukthit

14/10/2019

Nëse jeni duke përjetuar djegie të gjoksit, gjëja e parë që ju shkon ndërmend është një zgjidhje e shpejtë. Deri më tani një ndër këto ... Read More

Harrojeni sodën, ky përbërës do ta shëroj menjëherë djegien e lukthit

14/10/2019

Nëse jeni duke përjetuar djegie të gjoksit, gjëja e parë që ju shkon ndërmend është një zgjidhje e shpejtë. Deri më tani një ndër këto ... Read More

Largoni mjekrën e dyfishtë me këto ushtrime të thjeshta

22/08/2019

Sapo ke bërë një foto me shoqe e tua, dhe gjëja e parë që të bie në sy është mjekra e dyfishtë dhe faqet e ... Read More

A keni njolla të errëta nën sqetulla? Provoni këto produkte natyrale

15/08/2019

Nën sqetullat më ngjyrë të errët janë gjëja më e bezsdisshme që një femër mund të përjetojë. Disa nga shkaqet më të shpeshta të këtyre ... Read More

14 këshilla për kujdesin e flokëve që duhet t’i dijë çdo vajzë

26/07/2019

Nuk ka rëndësi nëse keni flokë natyralisht të përsosur apo jo. Gjëja më e rëndësishme është të kujdeseni që flokët tuaj që të jenë të ... Read More

Mourinho: Kjo është gjëja e parë që kam bërë kur kam dëgjuar për Casillasin

03/05/2019

Mourinho: Kjo është gjëja e parë që kam bërë kur kam dëgjuar për Casillasin Jose Mourinho nuk ka humbur kohë për të kontaktuar Porton e ... Read More

Ja si i përdorin shenjat e ndryshme rrjetet sociale

27/04/2019

Në qoftë se do t’ju kërkonim të përshkruani si e nisët ditën sot, gjëja e parë që prisni të lexoni janë përgjigje të tipit ”U ... Read More

Gjashtë shtetet që nuk kanë aeroport

18/04/2019

Kur jeni duke udhëtuar në ndonjë shtet tjetër, gjëja e parë që ndoshta e bëni është që të e prenotoni fluturimin. Por në disa shtete ... Read More

Pjekja dhe përgatitja e kafesë, traditë gjysmë shekullore e familjes Havziu (Video)

17/04/2019

Sa zgjohet prej gjumit  gjëja e parë që bën Muhamet Havziu, është përgatitja e kafesë. Si fëmijë, ka vështruar me pasion punën e babait dhe ... Read More

Twitter ri dizajnon kamerën që të ngjajë sa më shumë me ata të Snapchat (Foto)

14/03/2019

Kur mendoni për kompanitë e rrjeteve sociale dhe kamerat, Twitter nuk është gjëja e parë që iu bie në mend. Sigurisht se ka shumë fotografi ... Read More

Arsyeja pas spërkatjes së fushës në Old Traford me përbërës hudhëre para ndeshjes me Liverpoolin

23/02/2019

Kur dy skuadra si Manchester United dhe Liverpooli takohen në mes vete, gjëja e fundit që të gjithë dëshirojnë është fusha jo e mirë, gjë ... Read More