Tag: gjendja

Këto ushqime ju sjellin lumturi

29/12/2019

Gjendja shpirtërore ka lidhje të pashmangshme me ushqyerjen. Të gjithë studiuesit janë të mendimit se ushqimet që ne hamë ndikojnë direkt në ndjenjat tona, ndaj ... Read More

Si ndikon në organizëm ngrënia e dy bananeve në ditë për një muaj rresht

22/12/2019

Sipas dietologëve, nëse konsumoni dy banane në ditë për një muaj, gjendja juaj shëndetësore do të përmirësohet në mënyrë të konsiderueshme, transmeton lajmi.net. Bananja është ... Read More

Mjalti dhe soda e bukës: Ilaçi për sëmundjen më vdekjeprurëse në botë

10/12/2019

Një numër i konsiderueshëm anembanë globit vuajnë nga gjendja shëndetësore. Trajtimet e sotme të kancerit janë shumë të shtrenjta, dhe gjithashtu të rrezikshme e  joefektive ... Read More

Futbollistët e Liverpool po përdorin doping?

26/08/2019

15:29 | 08/26/2019 Në kohën kur Jurgen Klopp mori timonin e Liverpool, gjendja ishte alarmante. Liverpool ishte një ekip mesatar gjatë asaj kohe, kishte diferencë ... Read More

Luftoni kapsllëkun me këto metoda natyrale

18/07/2019

Aktiviteti i ulët fizik, mosha, dhe gjendja shëndetësore janë vetëm disa nga faktorët, të cilët e shkaktojnë kapsllëkun. Nëse e kryeni nevojën më pak se ... Read More

Emocionet negative e shkatërrojnë shëndetin tuaj, mësoni si ndikojnë ato në trup

16/06/2019

Trupi ynë flet dhe ndonjëherë gjendja jonë fizike mund të lidhet me emocionet tona. Kur ne nuk i shkarkojmë ndjenjat negative, ato mund të shfaqen ... Read More

Ky është pozicioni ideal i gjumit

24/05/2019

A e dini se gjendja juaj fizike dhe mendore, varet nga pozicioni në të cilin flini gjumë. Ekspertët e trupit kanë renditur disa pozicione të ... Read More

I helmuari me ushqim në Drenas: Pronari i qebaptores erdhi na kërkoi falje duke qarë (Video)

21/05/2019

Gjendja e personave  që po trajtohen pas helmimit në një qebaptore në Drenas, është duke u përmirësuar. Në Klinikën Infektive të QKUK-së thonë se pacientët ... Read More

Shtatorja e Fehmi Aganit në gjendje të mjerueshme, UP premton ndërhyrje (Video)

10/05/2019

Në ballë të objektit të Fakultetit të Filologjisë, gjendet shtatorja e veprimtarit, Fehmi Agani. Por, gjendja e saj, është e keqe. Nga universiteti, thonë se ... Read More

Mjalti dhe soda e bukës: Kura për sëmundjen më vdekjeprurëse në botë

14/04/2019

Një numër i konsiderueshëm anembanë globit vuajnë nga gjendja shëndetësore. Trajtimet e sotme të kancerit janë shumë të shtrenjta, dhe gjithashtu të rrezikshme e  joefektive ... Read More

10 këshilla për të përgatitur lëkurën për pranverë

11/04/2019

Me ardhjen e pranverës ndryshon gjithçka. Gjendja e brendshme shpirtërore është shumë e mirë pasi mbizotërojnë ditët e ngrohta dhe dielli ndriçon në zemrat tona. ... Read More

Emigrantët u larguan nga kampi i improvizuar

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T15:20:45+02:00 Është stabilizuar gjendja në kampin e improvizuar të emigrantëve në jug të Greqisë. Janë larguar edhe 60 emigrantët e fundit që për tre ... Read More