Tag: gjendje

Kur mëlçia juaj është përplot me toksina, kjo pije është ilaç magjik, e pastron atë për 72 orë

17/07/2019

 Kur mëlçia është plot me toksina, ajo nuk është në gjendje të kryejë funksionet e saj  në gjendje normale.Njerëzit shpeshherë nuk e kanë parasysh se ... Read More

Keni kujdes! Këto shenja tregojnë se një goditje në tru po vjen

12/07/2019

Neurokirurgët pretendojnë se nëse ata janë në gjendje të veprojnë në një pacient i cili ka pësuar një goditje brenda 3 orëve pas ndodhisë, ekziston ... Read More

Një ushtrim i thjeshtë që mund të ju ndihmojë të keni stomak të sheshtë

10/07/2019

Këto ushtrime të thjeshta, por të efektshme, thuhet se është në gjendje të transformojë trupin tuaj, shkruan Bright Side, transmeton Indeksonline. Bright Side ka krijuar një ... Read More

Berlini frymëzohet nga Vjena, 1 € bileta ditore e transportit publik

09/07/2019

“Unë dua të ndjek hapin për të qenë në gjendje të ofroj një biletë vjetore për transportin publik lokal për 365 euro”, tha ai gjatë ... Read More

Dhëmbët e prishur, shkak për sëmundje të rënda

03/07/2019

Edhe nëse mbushjet e dhëmbëve tuaj janë në gjendje të mirë ose ju nuk keni asnjë mbushje, dhëmbët tuaj prapë mund të jenë burimi i ... Read More

Maskat natyrale që ua mbajnë flokët në formë përgjatë verës

23/06/2019

Tri maska do iu ndihmojnë t’i mbani flokët në gjendje vitale përgjatë stinës së verës.Për t’i pasur flokët sa më të shëndetshme, e më pak ... Read More

Tri mënyra si ta zhdukni përgjithmonë ankthin

12/06/2019

Ankthi …! Gjithnjë e më shumë njerëz vuajnë nga kjo gjendje e tmerrshme, e cila shpesh ka një ndikim të tmerrshëm në humor dhe në ... Read More

Qëndroni në njërën këmbë dhe filloni të numëroni, numri i sekondave që i përballoni zbulon se a rrezikoheni nga sulmi në tru

07/06/2019

Verifikimi i thjeshtë i cili mund t’jua zbulojë në cilën gjendje shëndetësore jeniKoha të cilën mund ta kaloni duke qëndruar në njërën këmbë është mënyra ... Read More

Kjo shenjë në frymëmarrje ju tregon për presionin e lartë të gjakut

02/06/2019

Presioni i lartë i gjakut është një gjendje serioze që mund të prekë secilin. Shkaku kryesor i shtypjes së lartë të gjakut lidhet kryesisht me ... Read More

Del roboti që tërheq avionë

23/05/2019

Roboti katërkëmbësh, në gjendje të tërheqë një miniaeroplan prej tre tonësh, është italian. I dizenjuar për të ndihmuar njerëzit në situata emergjente, si tërmetet dhe ... Read More

Me anë të këtyre sinjaleve trupi juaj po tregon që nuk është i lumtur

21/05/2019

Lumturia nuk është vetëm një gjendje mendimi dhe një qëndrim pozitiv ndaj jetës Ajo është e lidhur me procese të caktuara kimike në trup. Në ... Read More

Dieta me 8 gota uji, ju mund të humbni 4 kg në 7 ditë

17/05/2019

Uji do të na japë një ndjenjë të ngopjes, në këtë mënyrë ne do të jemi në gjendje të hamë me më pak oreks dhe ... Read More