Tag: gjeni

Nostalgji/ Deputetët lajnë këpucët në pellgje uji para kuvendit? Berisha ankohet për Ramën

21/03/2020

Në lajmet tona të “show-bizz”-it, në rubrikën “nostalgji” mund të gjeni fotografi, lajme apo intervista të veçanta, të publikuara gjatë viteve në suplementin “Bluetooth” të ... Read More

Dy gjëra që duhet t’i dini për njerëzit që përdorin fotoshopin

19/01/2020

Një trup perfekt, këmbë të gjata, sy të mëdhenj te gjitha mund ti gjeni në fotot e postuara në mediat social. Përdorim të madh gjejnë ... Read More

Pomada e përgatitur në shtëpi që shëron plagët, djegiet dhe prerjet sipërfaqësore: Përse duhet ta kenë të gjithë

22/11/2019

Pomada e mëposhtme përgatitet në kushte shtëpie, përbërësit e së cilës i gjeni në dyqanet me produkte bimore, natyrale!Është një krem i shkëlqyer i ndihmës ... Read More

Ky dokumentar po i bën njerëzit të heqin dorë nga mishi

21/11/2019

Në Netflix mund ta gjeni një dokumentar me titull “The Game Changers” që mesa duket, po përflitet shumëAta që e kanë parë, kanë vënë në ... Read More

Njihuni me 8-vjeçaren që ka inteligjencë më të lartë se Ajnshtajni

20/11/2019

Adhara Pérez 8-vjeçarja nga Argjentina, po mahnitë botën. Ky fëmijë është një gjeni pasi ajo ka njohurinë e një njeriu të përparuar intelektual. Testi i ... Read More

Pomada e përgatitur në shtëpi që shëron plagët, djegiet dhe prerjet sipërfaqësore

23/10/2019

Pomada e mëposhtme përgatitet në kushte shtëpie, përbërësit e së cilës i gjeni në dyqanet me produkte bimore, natyrale!Është një krem i shkëlqyer i ndihmës ... Read More

Doni të qetësoheni shpejt? Praktikoni këtë për 6 minuta

07/10/2019

Shpesh herë e gjeni veten para Instagramit apo Facebook-ut me postime të cilat tërheqin vëmendjen tuaj. Disa prej tyre mund të jenë argëtuese, disa kuptimplota ... Read More

Shenjat që tregojnë se partneri juaj është duke humbur interesin në ju

22/09/2019

Këtu i gjeni disa nga shenjat që partneri juaj është duke humbur interesin tek ju dhe që romanca juaj është duke vdekur. Jeni në lidhje ... Read More

Zbulohet gjeni që rrit pagjumësinë

01/09/2019

Zbulohet gjeni që rrit pagjumësinë, ai që të bën të zgjohesh dy orë më parë. E gjithë kjo vjen për faj të ndryshimit të gjenit ... Read More

Pasi ta lexoni këtë, kurrë më nuk do t’i gjuani këto qeska

09/07/2019

I keni parasysh ato pakot e vogla me xhel silikoni që gjeni kur blini një çante ose këpucë? Ato përdoren për të thithur lagështirën, kështu ... Read More

Pse duhet të hani pjeshka, benefitet e këtij fruti

26/06/2019

Pjeshka ka shumë përfitime shëndetsore. Në këtë artikull mund të i gjeni disa nga përfitimet që mund t’i merrni nësë hani pjeshka, raporton “Magazina.com”. Disa ... Read More

Ushqimet që duhet të hani për flokë të shëndetshëm

12/05/2019

Më poshtë gjeni listën e ushqimeve që duhet t’i hani nëse dëshironi të keni flokë të shëndetshme. 1.Vezët Vezët janë të parat në listë për ... Read More