Tag: gjerë

Vera e kuqe ndihmon në parandalimin e mbipeshës

28/08/2019

Personat që e konsumojnë verën e kuqe kanë një diversitet më të gjerë të baktereve të mira në sistemin e zorrëve, si dhe një sistemin ... Read More

Fitimi i Samsung pëson rënie mbi 50 për qind

02/08/2019

Rezultatet e tilla janë gjithashtu një pasojë e një krize më të gjerë në industri, e shkaktuar kryesisht nga lufta tregtare e SHBA-Kinë. Fitimi operativ ... Read More

Skype tani mundëson ndarjen e ekranit të telefonit tuaj, gjatë një thirrjeje

12/04/2019

Gjatë javëve dhe muajve të fundit, Microsoft ka bërë një gamë të gjerë përmirësimesh në Skype pas përditësimit të detyruar në Skype v8, me të ... Read More

Varane drejt largimit nga Reali, gjiganti i Evropës kërkon shërbimet e tij

03/04/2019

Paris Saint Germain i është bashkuar listës së gjerë të skuadrave që kanë shprehur interesim për transferimin e mbrojtësit të Real Madrid, Raphael Varane. Mbrojtësi ... Read More

Zjarre në Likovë dhe fshatin Zhivinje të Kumanovës

30/03/2019

Dy zjarre janë aktive në rajonin më të gjerë të Kumanovës, në fshatin Zhivinje dhe mbi Nikushtakun, informojnë kompetentët nga Njësia Territoriale e Zjarrfikësve. Në ... Read More

Akademi përkujtimore për Idriz Ajetin

01/03/2019

Kryesia e Klubit të Vendlindjes “Trojet” fton opinionin e gjerë, veçmas qytetarët e Medvegjës që jetojnë në Kosovë, në vendlindje dhe në diasporë, që të ... Read More

MPB, priten detaje nga aksioni i zhvilluar kundër ISIS-it

16/02/2019

16 Shkurt 2019 / 8:49 Ministria e Punëve të Brendshme pas shumë orëve nga operacioni i gjerë anti-ISIS, ashtu siç u paralajmërua përmes një komunikate, ... Read More

Marku: Jemi një shoqëri patriarkale, nuk bazohemi në ligje

12/02/2019

12 Shkurt 2019 / 22:15 Opinioni i gjerë shqiptar po skandalizohet me raste e fundit që në fokus kanë abuzimin seksual ndaj të miturve. Sipas ... Read More

Njerëzit që shajnë dhe përdorin fjalë të ndyta, kanë fjalor më të pasur

06/02/2019

Të gjithë ata që përdorin fjalë të ndyta gjatë bisedës, kanë fjalor më të gjerë dhe më të pasur, në krahasim me të tjerët, që ... Read More

Hradinaj sqaron riemërimet e zëvendësministrave

30/01/2019

Qeveria e Kosovës përmes një komunikate, sqaron publikun e gjerë sa i përket shkrimeve në disa medie të vendit, për emërime të reja të zëvendësministrave ... Read More

Almeda Abazi tregon arsyen pse vendosi t’i futet muzikës

30/01/2019

Bukuroshja shqiptare Almeda Abazi, ka folur së fundmi gjerë e gjatë në një intervistë ekskluzive për Telegrafin, rreth më të rejave në jetën dhe karrierën ... Read More

Dhjami i tepërt rreth belit nënkupton se keni madhësi më të vogël të trurit

11/01/2019

Bel i gjerë, tru i vogël? Nëse jeni të trashë, në veçanti në pjesën e mesit të trupit, atëherë ka shumë mundësi që veçse e ... Read More